Cena Bitcoinu poklesla na 64-tisíc dolárov, zatiľ čo trh to berie negatívne

23.06.2024

Spomalený vývoj cien Bitcoinu (BTC) v posledných týždňoch nabral na obrátkach v piatok, keď cena klesla o viac ako 3 % za posledných 24 hodín, čo znamená približne päťtýždňové minimum na úrovni $63 700, a celkový pokles o 9 % za posledný mesiac.

Napriek tomu môžu byť kontrariánski býci spokojní, keďže ukazovatele sledované analytickou firmou Santiment naznačujú, že sentiment davu voči BTC je už štvrtý týždeň za sebou v oblasti "extrémne negatívny".

"Väčšina ľudí je voči Bitcoinu vystrašená alebo nezainteresovaná," uviedla firma v príspevku na X v piatok. "Táto predĺžená úroveň FUD (strach, neistota a pochybnosti) je vzácna, keďže obchodníci naďalej kapitulujú," dodali. "Únava obchodníkov s BTC, v kombinácii s akumuláciou veľrýb, zvyčajne vedie k odrazom, ktoré odmeňujú trpezlivých."

Santimentov Vážený Index Sentimentu meria zmienky o Bitcoine na X a porovnáva pomer pozitívnych a negatívnych komentárov a objemy obchodovania, aby zistil, aké sú všeobecné pocity davu o Bitcoine. Index, ktorý v piatok vykazoval hodnotu -0.73, je negatívny od 23. mája.

Dáta z Google Trends tiež ukazujú pokles záujmu maloobchodných investorov. Tento nástroj umožňuje používateľom porovnávať relatívny objem vyhľadávaní. Klesajúca línia znamená, že popularita hľadaného výrazu v porovnaní s inými populárnymi výrazmi klesá. Celosvetové vyhľadávania "bitcoin" od marca 2024 postupne klesajú, ako ukazujú údaje.