Centrálne banky si myslia že digitálny dolár bude mať veľkú popularitu

20.02.2022

Loretta Mester taktiež potvrdila, že aktuálna pandémia určite pomohla k tomu, aby sa začalo na digitálnom doláre pracovať viac. V jej oficiálnom prejave, ktorý sa odohral ešte 23.septembra na Chicago Payments Symposium podotkla, že COVI citeľne ovplyvnil platobný sektor, v ktorom musí prísť ku výrazným zmenám.

"Rozšírenie COVID zvýšilo závislosť biznisov a jednotlivcov na digitálnych službách a rýchlemu spojeniu, keďže množstvo zamestnancov začalo pracovať z domovov a spotrebitelia sa obrátili na online shopping."

Okrem toho si Loretta Mester myslí, že pokiaľ chce byť americký dolár stále stabilnou a odolnou menou voči ostatným národným menám, musí urýchlene prísť k potrebným investíciám do vývoja digitálneho doláru. Ako však sama opísala, tak v aktuálnej situácii nie je možné, aby došlo ku verdiktu o tom, ako bude digitálny dolár skutočne fungovať, keďže sa pracuje na veľkom množstve odlišných scenárov a možností toho, ako by sa mohla takáto CBDC (Central Bank Digital Currency - digitálna mena centrálnej banky) používať.

Krypto burzy fungujú celú dobu online a sú náchylné na útok alebo hacky. Už mnoho krát sa stalo, že Bitcoiny alebo iné kryptomeny boli ukradnuté z búz. V poslednej dobe sa taktiež stretávame s veľkým množstvom takýchto útokov a následných odcudzení kryptomien.