Všetky transakcie 7000 kryptomien môže Mastercard odteraz vyhodnocovať

15.09.2021

"Digitálne aktíva majú potenciál na zmenu v obchodovaní, od dennodenných jednoduchých obchodných transakcií až po transformáciu celých ekonomík, ktoré môžu byť efektívnejšie a inkluzívnejšie. So zrýchľujúcim sa rastom celého ekosystému digitálnych aktív ale taktiež prichádza aj potreba pre bezpečnosť a dôveryhodnosť. Preto je našim cieľom stavať na skúsenostiach Mastercardu a CipherTrace a doručiť práve toto."

Prostredníctvom CipherTrace bude mať Mastercard možnosť na monitorovanie podozrivých či podvodných transakcií pri takmer 7 000 kryptomenách. To je umožnené na základe kvantá dát, ktoré má práve táto blockchain spoločnosť k dispozícii.
 S rozhodnutí začať spolupracovať so spoločnosťou Mastercard je evidentne spokojný aj CEO spoločnosti CipherTrace, Dave Jevans. Ten sa napríklad na svojom LinkedIne vyjadril, že je hrdý, že k tomuto kroku došlo. Taktiež povedal, že tento krok prinesie legitímnosť kryptomien a digitálnych aktív a umožní sprostredkovať služby CipherTrace pre viac ako 20 000 bánk, kryptomenových spoločností či vlád po celom svete.