Blog

Už viac ako 300 článkov z krypto sveta. V blogu nájdete krypto novinky, články, správy. Všetko zo sveta Blockchainu, Bitcoinu, Altcoinov... V sekcií blog nájdete aj veľké množstvo vzdelávacích článkov. 

Všetky linky na registráciu a kúpu kryptomien: https://www.krypto.sk/nakup-kryptomien/

Bitcoin je už 10 rokov najväčšia a najznámejšia kryptomena na trhu a svoju dominanciu si pravdepodobne udrží aj v budúcnosti. Na krk jej v minulosti išiel Litecoin, Ripple alebo Ethereum no nepodarilo sa im ju predbehnúť v kapitalizácií.

Federal Reserved na stránke Los Angeles Times zverejnil správu že dennodenne začne uvoľňovať 60 miliárd dolárov. Na trh začnú uvoľnovať nové peniaze čo vytvorí opäť nové bubliny na trhu.

Baakt bol spustený pred pár týždňmi no cena Bitcoinu klesla. Mnohí analytici odhadovali nárast kryptomien. Bakkt bol spustený ráno 23. Septembra. Výpredaj kryptomien začal byť deň po jeho spustení. Z longov sa na burze stali shorty a celý krypto trh zaznamenal prepad.

Známe Messenger aplikácia ktorú využívajú stovky tisíc ľudí po celom svete tak ako sme pred nedávnom písali chystá svoju vlatnú kryptomenu TON. Cieľom TON u má byť prepojiť ich platformu a používať ju ako platobný prostriedok medzi používateľmi Telegramu.

Mnohí finanční veteráni odporúčajú investovať do kryptomien. Niektorí majú zaujimavé radi pre investorov a avoj názor zverejnili na stránke Cointelegraph. V prípade investovania 250dolárov mesačne. Osoba ktorá začne invetsovať v 25. rokov naakumuluje 876 tisic dolárov do svojích 6. rokov na dôchodok. V prípade sporenia v 35. roku je clovek schopný...

Jedna z najväčších neziskových organizácií UNICEFT oznámila, že začne príjmať dary aj pomocou kryptomien ako Bitcoin a Ethereum. Dotaraz príjmali dary aj podobné spoločnosti ale aj internetová spoločnosť WikiLeaks.

Krypto trh je na objeme 222 biliónov dolárov. Bitcoin ako najväčšia kryptomena je na sume 8 200 dolárov. Za BTC nasleduje Ethereum ETH, ktorého hodnota za coin je 180 usd. Treťou kryptomenou c rebríčku je XRP s cenou 27 dolárových centov.

Nasledujúci Bull Run Bitcoinu bude veľmi zaujimavý. Mnoho analytikov očáva veľa od najväčšej kryptomeny. Bitcoin sa nedá tlačiť no peniaze áno. Teraz Bitcoin stagnuje a drží sa na hodnote 8000 usd.

Rusko by chcelo regulovať Kryptomeny. Chcú kryptomeny rozdelovať do 3-och kategórií a to na: Technické tokeny, Virtuálny majetok a ICO . Technické tokeny budé Ethereum ... Virtualny majetok je Bitcoin, Litecoin... Stále narastá viac a viac krajín ktoré sú priateľské ku kryptomenám.

Krypto trh je na hodnote 222 miliárd dolárov a Bitcoin atakuje hranicu 8500 usd. Altcoiny dosť poklesli od spustenia Baaktu. Bitcoin dominancia je stále okolo 69%. Litecoin poklesol pod 60usd, XRP pod 25 centov, EOS pod 3 usd.

Japonská platforma LINE spúšťa kryptomenovú burzu. Line má aktuálne 80 miliónov používateľov a dostala aj licenciu. Podobne aj Facebook, Telegram a ďalšie platformy vstupjú na krypto trh.

V Európe nastáva pokrok, čo sa týka adopcie kryptomien a platby s nimi. Napríklad od roku 2020 vo Francúzku bude možné zaplatiť Bitcoinom vo viac ako 25 000 miestach. Platiť bude možné aj v obchodoch ako Decathlon, Intersport, Foot a ďalšie.

Baakt bol prijatý už 23. Septembra a mnoho krypto fanúšikov sa na tento deň už viac ako rok tešilo. Cena Bitcoinu po 1. dni pre svojích FANS veľa nepriniesla. Na trhu nastal prepad Bitcoinu a altcoinov.

Na trhoch postupne začína prepukať panika. Fed pred nedávnom napumpoval do trhu až 125 miliárd dolárov do trhov kôli nízkej likvidite. Pre porovnanie z krízou v roku 2008 je to až 16% čo bolo napumpované do trhu v čase poslednej krízi na záchranu bánk.

Sme presne 1 deň od spusteniu Baakt a krypto trh už dlhšiu dobu sa pohybuje na sume okolo 260 miliárd dolárov. Presnejšie kryptomenový trh je na hodnote 263 miliárd dolárov. Denné volume je v objeme 50 miliárd dolárov.

Áno už 23. Septembra má nastať deň kedy má začať Baakt. Mnohí krypto trejderov a investorov od tohto dátumu očakáva veľa. Je stále otázne čo tento dátum prinesie. Krypto trejderi veria a spoliehajú sa už teraz na technickú analýzu.

Medzinárodný menový fond sa zaoberal vzostupom stablecoinov na svojom oficiálnom blogu. Taktiež sa už dlhšiu dobu IMF zaoberá krypto svetom a kryptomenami. Pravdepodobne aj oni v tom vidia potenciál. 7

IOTA,ktorá má postupne ovládnuť IOT = internet vecí má priniesť prvý decentralizovaný trh. Cieľom IOTY je vytvoriť ozajstný autonómny decentralizovaný virtuálny trh. IOTA chce urýchliť priemyselnú automatizáciu vstupom do novej éry.

Počet krypto automatov za posledné 3 roky narástol až 5x. Dnes je ich už po svete 5600, čo je dosť vysoké číslo a neustále rastie. Adaptácia krypto narastá po celom svete a Bitcoin automaty a bankomaty rastú ako huby po daždi. Značný nárast je nielen v Európe a Usa ale aj v Južnej Amerike, Afrike ale aj Južnej Ázií....

Ani Turecko nezaostáva s vývojom nových technológií. Turecko sa v poslednom čase zaoberá Blockchainom, kryptomenami ale aj DLT distribuovanou ledger technológiou. Turecko zaznemenáva aj 105-percentný nárast v technologických startapov. DLT plánuje používať vo verejnej správe a ďalších štátnych odvetviach.

Čina oproti Usa a Velkej Británií napreduje v krypto a blockchain technológií. Na západe sa zaujimaju týmito technologiami len velke spoločnosti ako je Alianz, MasterCard, IBM a dalsie. Francúzsko a Portugalsko zacinaju byť prijateľnejšie a na Krypto platby dávajú nulové úroky.

Už okolo 732 000 bitcoin addries vlastní viac ako 1 Bitcoin. Teraz je spolu okolo 20 miliónov adries spolu. Na svete je už 36 milionárov ale pri Bitcoine ak by každý chcel z nich vlastniť 1 Bitcoin nieje možné. Aj v blízkej dobe bude oveľa ťažšie a náročnejšie vlastniť 1 Bitcoin.

Bitcoin je kryptomena ako žiadna iná. Internetová mena má mnoho nevýhod ale aj výhod. Výhody sa môžu stať rozhodujúce.

Kapitalizácia kryptomien sa pohybuje na úrovni 267 miliárd dolárov. Bitcoin je na sume 10 400 usd a jeho dominancia je 70,1%. Za ním nasleduje Ethereum ETH, ktorý je na sume 180usd.

Kľudne môže v blízkej dobe nasta nová altcoin sezóna. Bitcoin má naďalej dominanciu 70% a môže ísť až na 80%. Na Bitmexe majú investori viac ako 1 milairdu dolárov v Bitcoine.

Neznáma krypto veleryba presunula Bitcoiny v hodnote viac ako miliard dolarov. Jednalo sa presne o 94 000 Bitcoinov. Poplatok za presun bol vo výške 700 dolárov, čo je o 10násobok viac ako normálnálna cena poplatku v tomto danom čase. O tejto transakcii informovala skupine Whole Allert na Twitteri.

V Rusku prekvitajú Bitcoin mining farmy a spotrebúvajú 10% celkovej energie na ťažbu Bitcoinu po celom svete. Spotreba mining fariem je presnejšie až 600 megawattov čo predstavuje takmer 10% z celkoých 7 gigavatov elektrickej siete. Na ťažbu sa používaju aj vodné elektárne, kedže energia je lacnejšie a ekonomickejšia. Napríklad iba v jednej továrne...

Krypto.sk : Kryptomeny správy, kryptomeny články, kryptomeny novinky, kryptomeny noviny, kryptomeny aktuálne, kryptomeny ceny, kryptomena, kryptomena bitcoin, kryptomena ethereum, kryptomena litecoin, krypto, krypto správy, krypto novinky, krypto články, krypto web, krypto magazín, krypto burza, krypto burzy, krypto zmenáreň, krypto zmenárne, bitcoin cena, bitcoin novnky, bitcoin články, bitcoin správy, bitcoin aktuálne, bitcoin kurz, bitcoin graf, bitcoin ťažba, bitcoin sk, blockchain správy, blockchain news, kryptomagazín, blockchain novinky.