Blog

Už viac ako 400 článkov z krypto sveta. V blogu nájdete krypto novinky, články, správy. Všetko zo sveta Blockchainu, Bitcoinu, Altcoinov... V sekcií blog nájdete aj veľké množstvo vzdelávacích článkov. 

Všetky linky na registráciu a kúpu kryptomien: https://www.krypto.sk/nakup-kryptomien/

Krypto trh za posledný týždeň zažil mnohé rekordy. Niektorá altoiny sa zhodnotili o viac ako 300% ako Bitcoin Silver, ktorý preskočil v kapitalizácií aj Bitcoin Silver. Pekné zhodnotenie bolo aj pri kryptomene Dash, ktorá narástla zo sumy 40usd na 140dolárov. Bitcoin dominancia je stále viac ako 66%. Altcoiny môžu v blízkej budúcnosti narásť na...

Litecoin je veľmi podobný najzámejšej kryptomene Bitcoin. Litecoin založil bývalý zamestnanec Google Charlie Lee. CH. Lee mal cieľ vytvoriť kryptomenu, ktorá bude mať nejaké výhody oproti Bitcoinu. Litecoin sa založil v roku 2011 a jeho skratka je LTC. Litecoinu sa darilo v roku 2018, kde dosiahol takmer 400 dolárov. Pri Litecoine sú transakcie...

Bitcoin HashRate naďalej rastie. Veľké ťažiarenské spoločnosti, ako Bitmain naplno ťaží Bitcoin keďže v Máji tohto roku prebehne Bitcoin Halving. Zatiaľ kryptomenový ťažiarensky trh ovplyvňujú veľké spoločností. Niektoré mining pool-y majú taktiež podchytené veľké spoločnosti.

Napätie USA vs Irán vyhrotilo cenu Bitcoinu v poslednom období o niečo viac ako 20%. Bitcoin ako najznámejšia kryptomena sveta preskočila sumu 8000 dolárov.

Minuloročné Višehradské fórum, ktoré sa uskutočnuje každoročne v Prahe 10.10. Tento ork n atúto konferenciu prišlo takmer 2 000 ľudí. Na Konferencii padli zaujimavé tém ko kvantitatívne uvoľnovanie, vývoj inflácie v posledných storočiach, Kryptomeny, digitálne meny ale aj Drahé kovy.

Krypto trh vyzerá podobne ako minulý rok 2019 taktiež trh na konci roka 2018 bol na minime, podobne to vyzerá aj teraz. Mnoho krypto analytikov verí že v blízkej dobe príde na krypto trh rast. Obrovské sumy ktoré sa predpovedajú, že dosiahnu sú otázne. Bitcoin čaká v tomto roku Halving čo môže priniesť rast Bitcoinu. Kedže je Bitcoin cyklický...

Kapitalizácia kryptomien sa pohybuje pod sumu 200 miliárd dolárov, presnejšie ide o sumu 192miliárd usd. Bitcoin dominancia je 69% a kapitalizácia BTC je 131miliárd usd. Ethereum je na sume 128usd.

Podľa Google trendov je Bitcoin stale viac popularnejší. V poslednej korekcie ho vyhľadavalo omnoho menej ľudí ako počas aktuálnej korekcie.

V Grécku vláda vydala nové nariadenie, že občania v tejto krajine musia minút 30% na veci cez internet. Ak tak neurobia vláda im zaplatia pokutu 22%. Grécko v poslednej dobe má finančné problémy. Nevie už dlhšiu dobu dostať sa z dlhu. Napíklad Gréco znížilo bankám a veľkým korporáciám dať, avšak občanom dane neustále zvyšuje.

6. časť od Mike Malonyho, ktorý sa už viac, ako 2 desaťročia zaujíma peniazmi, menou, infláciou a históriou peňazí. V poslednú dobu Mike študuje kryptomeny ako Bitcoin a podobné kryptomeny, ktorým predpovedá v budúcnosti rast. V tomto videu sú informácie, ako rastie menová zásoba v krajine a následne, ako sa zvyšuje inflácia. Mnohé veľké krajiny a...

Krypto ťažbu kontroluje Čína, čísla poukazujú na 74% dominanciu. Toto číslo začína znepokojovať mnohých minerov a krypto analytikov. Mnohí sa pýtajú chystá Čína niečo v krypto mingu? Podľa analytikov teraz môže vláda kľudne v tejto krajine previesť rôzne zmeny, ktoré sa krypto komunite páčiť nebudú.

Mnohí Krypto nadšenci a investori investujú do Bitcoinu a Altcoinov. Slovo Altcoiny znamená Alternatívne coiny tj. Alternatívne meny Bitcoinu. Prvý Altcoin, v krypto svete č vznikol bol Litecoin a ten vznikol z Bitcoinu. Litecoin si ponechal podobnú štruktúru a funguje veľmi podobne, ako Bitcoin a aj preto sa volá digitálne striebro.

V ďalšom 4. diele od Mika Malonyho v sérií Skryté tajomstvo peňazí vysvetľuje, ako vznikajú peniaze. V predchádzajúcich videách vysvetľuje, ako začali vznikať peniaze, mena a teraz poukazuje na to, ako menu vytvárajú centrálne banky. V tomto videu to detailne popisuje na mene dolár. Mike hovorí, že tato to funguje aj v ďalších krajinách sveta....

Švajčiarska vláda sa už dlhšiu dobu zaujíma o digitalizáciu svojej meny. Po preštudovaní trhu sa rozhodla, že myšlienku digitalizovať frank sa odkladá. V prípade ak občania tejto krajiny budú viac prístupný tejto budú opäť prehodnocovať celú situáciu. Digitálna mena by im mohla zlepšiť rýchlosť platieb, učínosť ich ekonomického systému a taktiež aj...

Väčšina ľudí, ktorí počujú o Bitcoine poprve vzbudí v nich záujem a chcú si ho kúpiť. Keďže Bitcoiny niesu vo fyzickej forme, ale sú v digitálnej forme musia si ho kúpiť cez kryptomenovú zmenárňu prípadne kryptomenovú burzu alebo Bitcoin automat.

Vzdelávanie o peniazoch 3. časť - Skryté tajomstvo peňazí. V tomto videu Mike Maloney vysvetľuje, ako sa stal dolár svetovou rezervnou menou, taktiež ako boli kryté peniaze. Mike Maloney informuje, ako mena dolár bol takmer v každej centrálnej banke ako rezervná mena, no neskôr si vlády a centrálne banky daných krajín začali uvedomovať hodnotu...

Čína ťaží 66% celých Bitcoinov po celom svete. Je to pravdepodobne z toho dôvodu, že v tejto krajne je lacná energia. Čínska vláda ma neustále dohľad nad týmito minermi. Pool väčšinou využívajú spoločnosti len jednotlivo. V Číne musia mineri vláde vyplácať zisky, a to Čínskej vláde prináša zisky. Najväčšou spoločnosťou tu je Bitmain.

Bitcoin je prvá kryptomena. Jedná sa o decentralizovanú digitálnu menu. Bitcoin vznikol v roku 2009 a založil ho Satoshi Nakamoto. Bitcoin funguje na blockchaine. Na blockachaine sa zapisujú všetky transakcie ktoré sa v sieti uskutočnili. Cieľom Bitcoinu je vytvoriť nový platobný prostriedok, na ktorý nebudú mať vllyv žiadne autority, banky alebo...

Mike Malony si dlhú dobu zaoberá ako vzniká mena. Prestudoval viac ako 2000 mien ktoré vytvorili štáty, mocnosti a vlády po celú históriu. Ani jedna mena nevydržala tisícročia a čo je prekvapivé priemerná dĺžka meny je niečo okolo 40 rokov. Najprv sú meny kryté zlatom striebrom a podobne no neskôr sa ich krytie znižuje a meny sa dáva do obehu...

Spoločnosť VISA mala konferenciu ohľadom extra rýchlych platieb a technológie Lighting Network. Visa dodržuje tempo s novými technológiami aby ju blockchain inej spoločnosti nenahradil.

Finančné vzdelávanie Mena verzus peniaze. História peňazí a meny. Čo sú to ozajsné peniaze a ako udržujú svoju hodnotu po tisícročia. Detailne vysvetlenie, čo je to mena, koľko v ekonomike vydrží. Ďalej vo videu je popísaná história vzniku peňazí.

EToro chce ešte v roku 2020 vydať svoju prvú debetnú platobnú kampaň. Etoro je trading platforma, ktorá už dlhšiu dobu ponúka obchodovanie s mnohými krypto pármi. Etoro platformu doteraz využíva už 12 miliónov ľudí. Poprvé chce táto platforma svoje kreditky začať testovať vo Veľkej Británii no neskôr sa to má využívať po celom svete.

Bitcoin a Blockchain predstavujú revolúciu nie len v platbách, ale aj v ďalších odvetviach. Popularita Blockchainu narastá po celom svete a tento trend bude pokračovať. Už aj Deutche Banka vo svojom report, ktorý zverejnila na svojej stránke 4. Decembra vidí v Kryptomenách svetlu budúcnosť. Počet Blockchain peňaženie v blízkom desaťročí má narásť o...

Krypto.sk : Kryptomeny správy, kryptomeny články, kryptomeny novinky, kryptomeny noviny, kryptomeny aktuálne, kryptomeny ceny, kryptomena, kryptomena bitcoin, kryptomena ethereum, kryptomena litecoin, krypto, krypto správy, krypto novinky, krypto články, krypto web, krypto magazín, krypto burza, krypto burzy, krypto zmenáreň, krypto zmenárne, bitcoin cena, bitcoin novnky, bitcoin články, bitcoin správy, bitcoin aktuálne, bitcoin kurz, bitcoin graf, bitcoin ťažba, bitcoin sk, blockchain správy, blockchain news, kryptomagazín, blockchain novinky.