Blog

Už viac ako 500 článkov z krypto sveta. V blogu nájdete krypto novinky, články, správy. Všetko zo sveta Blockchainu, Bitcoinu, Altcoinov... V sekcií blog nájdete aj veľké množstvo vzdelávacích článkov. 

Všetky linky na registráciu a kúpu kryptomien: https://www.krypto.sk/nakup-kryptomien/

CEO známer krypto spoločnosti Blockstream si myslí, že Bitcoin je lepší keď nemá známeho zakladateľa ako keby mal.

Krypto burza Bittrex, ktorá sa preslávila najmä pred dvoma rokmi pripravuje svoj vlastný token, ktorý má niesť meno Centric Cash.

Všetci neveriaci Bitcoinu podľa Maxa Keisera budú v blízkej dobe doňho naskakovať. Max odhaduje blížiace problémy s ekonomikou ktoré podľa neho prídu určite.

Podľa FEDU je Bitcoin len ďalší FIAT. Fed už dlhšiu kritizuje kryptomeny podobne ako veľké svetové banky. Kryptomenovú komunitu toto naštvalo a nepáčia sa im kroky tohto úradu.

Krypto kapitalizácia za dnešný deň dosiahla 266,8 miliárd dolárov. Denne volume sa znížilo na 58miliárd a Bitcoin stále dominuje. Dominancia najväčšej kryptomeny BTC je 64,8%. Bitcoin je na úrovni 9300usd.

StableCoiny začínajú naberať na svojej sile. Stále čoraz viac krypto investorov v nich začína držať prostriedky pripravené najmä na dokup pri poklese na trhu a iných špekuláciach. V stablecoinov je aktuálne v tejto dobe už viac ako 10 miliárd dolárov, čo predstavuje približne 4% celkovej kapitalizácie kryptomien.

V poslednej dobe krypto veľryby akumulujú Bitcoin, Ethereum a Ďalsšie kryptomeny najviac od ATH. Vyzerá to, že v blízkej dobe budú rekordy v čo najviac hodlovania kryptomien.

Kryptomeny neustále menia svoju cenu a tým pádom investori neustále kontrolujú kapitalizáciu. Kedže sú kryptomeny decentralizované je to ich veľká výhoda oproti centralizovaným menám. Celková krypto kapitalizácia k dnešnému dňu 17.6.2020 je 267 miliárd dolárov. Kapitalizácia kryptomeny Bitcoinu je 174miliárd dolárov. Bitcoin vedie neustále trhom a...

Bitcoinom sa môže odteraz platiť aj za nehnuteľnosti v Turecku. Postupne mnohé väčšie spoločnosti začínajú používať implementovať Bitcoin platby za ich produkty a služby.

CEO krypto spoločnosti Ripple Brad Garlinghouse povedal, že centrálne banky sa zaujimaju o digitálne platobné systémy čoraz viac. Cieľ centrálnych bánk je vytvoriť nové meny ktoré budú spĺňať nove prvidlá. RippleNet za posledný rok stúpol v používanosti o viac ako 85%.

Bithumb presunul 699 milionov XRP na svoju ďalšiu peňaženku za poplatok 0,0001XRP. Mnohé kryptomeny prinášajú transakcie za minimálny poplatok. Poplatok pri transakcií v Bitcoine je okolo 2,5 dolára. Bitcoin za posledných 5 mesiacov vzrástol o 43 percent. Od najnižšieho bodu za tento rok vyskočil o 176 percent.

Na krypto burzách počet držaných Bitcoinov naďalej klesá. Tento jav sa deje už na kryptomenových burzách už 10 týždňov. Väčšina investorov sťahuje svoje Bitcoiny a kryptomeny na hardvérové peňaženky kde je to omnoho viac bezpečnejšie ako na burzách.
Facebook plánoval spustiť svoju vlastnú digitálnu menu ktorá sa mala volať Libra. Facebook už dlhšiu...

Už aj Amazon sa zaujíma o Blockchain patenty. V poslednej dobe si patentoval platformu na autentifikáciu produktov a výrobkov.

GRAYSCALE nakúpila 1,5krat viac Bitcoinu ktorí bol vyťažený od Halvingu ešte tento mesiac - Máj 2020.
Samsung taktiež nechce zaspať s dobou a neustále implementuje vylepšuje pre svojich používateľov rôzne funkcie ohľadom kryptomien. Napríklad do mobilov dáva krypto peňaženku a teraz funkciu na krypto obchodovanie cez partnera Geminy.

Preto si pre zaujímavosť môžeme pozrieť aká cena za Bitcoin bola každý rok od Pizza dňa.

Cena za transakcie Bitcoin naďalej klesá. V tejto dobe priemerná cena transakcie u Bitcoinu vyjde na 2,5 eura. Poplatok za transakciu bol vyšší v období halvingu. Pri porovnaní s bankami je táto cena omnoho nižšia keďže banky si za prevod transakcie pýtajú sumy aj v desiatkach až stovkách dolárov. Niekedy sa suma môže odvíjať aj podľa vopred...

Univerzita v Južnej Kórei spustí program v ktorom sa bude vyučovať Blockchain. Blockchain prinesie do sveta veľa výhod a zjednodušení. No nemôžme zabúdať na že Blockchain sa nedá adaptovať do všetkých odvetví. Veľke množstvo búrz a krypto zmenárni začína používať staking podobne v tom pokračuje aj Coinbase. Coinbase je jedna z najväčších zmenárni...

Bitcoin halving sa završíl a prebehol úspešne. Táoto udalosť sa stala čo bol dokončený blok 630 000. Odmena pre ťažiarov sa znížila na polovicu. Zatiaľ čo u najväčšej kryptomene na svet - Bitcoinu sa táto udalosť deje každé 4 roky. Nasledujúci halving sa má uskutočniť v roku 2024.

Bitcoin HALVING PREBEHOL ! DOTERAZ odmena za vyťaženie jedného Bitcoinu sa pohybovala niečo viac ako 12BTC odteraz bude len 6BTC za blok

Krypto.sk : Kryptomeny správy, kryptomeny články, kryptomeny novinky, kryptomeny noviny, kryptomeny aktuálne, kryptomeny ceny, kryptomena, kryptomena bitcoin, kryptomena ethereum, kryptomena litecoin, krypto, krypto správy, krypto novinky, krypto články, krypto web, krypto magazín, krypto burza, krypto burzy, krypto zmenáreň, krypto zmenárne, bitcoin cena, bitcoin novnky, bitcoin články, bitcoin správy, bitcoin aktuálne, bitcoin kurz, bitcoin graf, bitcoin ťažba, bitcoin sk, blockchain správy, blockchain news, kryptomagazín, blockchain novinky.