0x cross-chain protokol

20.02.2022

0x je cross-chain protokol, ktorý uľahčuje obchodovanie s tokenmi ERC-20 a inými aktívami bez sprostredkovateľov pomocou open source balíka a verejne auditovaných inteligentných zmlúv. Natívny token 0x (ZRX) poháňa protokol 0x a je ľahko integrovateľný do mnohých aplikácií.

Uzly v protokole 0x sú známe ako Relayers. Relayers hostujú knihy objednávok mimo reťazca a poskytujú informácie na vykonanie a zrušenie transakcií. Na oplátku získavajú odmeny v tokenoch ZRX. Tieto tokeny tiež umožňujú držiteľom podieľať sa na správe protokolov, aby pomohli formovať budúcnosť projektu.

Protokol 0x zhromažďuje likviditu z populárnych decentralizovaných búrz (DEX) a poskytuje exkluzívneho automatického tvorcu trhu (AMM) a fondy likvidity s bezplatnými limitnými príkazmi.

Zatiaľ, čo protokol 0x je vhodný na poskytovanie likvidity pre DEX, je ideálny aj pre trhy podobné eBay pre tokeny NFT. Navyše protokol môže uľahčiť mimoburzové (OTC) obchodné služby. Protokol 0x je vysoko flexibilný, prispôsobiteľný a ľahko sa dá integrovať do existujúcich aplikácií.