0x Protokol

20.02.2022

Protokol 0x používa off-chain Relayer pre transakcie známe ako Broadcast Orders. Tieto príkazy odoberajú veľkú časť výpočtov potrebných na transakcie z hlavného reťazca Ethereum. To zase pomáha znižovať poplatky za gas a preťaženie siete.

Protokol môže tiež uľahčiť objednávky z bodu A do bodu B. Tieto objednávky umožňujú objednávateľom vybrať si konkrétneho príjemcu pri Broadcast objednávke. Okrem toho môžu používatelia prevádzať prostriedky priamo prostredníctvom niekoľkých komunikačných kanálov vrátane e-mailu a programov na odosielanie správ. Ďalšou výhodou týchto príkazov je, že ich môže vyplniť iba určený príjemca, čím sú transakcie chránené pred hackermi.

Okrem toho protokol 0x používa off-chain Relayer na prenos výpočtov mimo reťazec. Namiesto vykonávania každej transakcie v reťazci a účtovania poplatkov za gas sa na transakcie 0x používajú off-chain Relayer, aby sa minimalizovali transakčné poplatky. V porovnaní s mnohými decentralizovanými burzami založenými na Ethereum by táto metóda mohla používateľom ušetriť veľa peňazí. Je to zrejmé najmä pri vykonávaní zložitých transakcií založených na inteligentných zmluvách s decentralizovanými aplikáciami (dApps) a decentralizovanými burzami (DEX). Jediným výpočtom, ktorý sa vyskytuje v reťazci, je prevod hodnoty. Všetky ostatné informácie sa môžu vysielať mimo reťazec, čím používatelia ušetria peniaze na poplatkoch za gas a znížia preťaženie siete