1. vyťažený Bitcoin zo sopiek

03.10.2021
Nayib Bukele už v júni tohto roku avizoval, že má v pláne nielen umožniť svojim občanom platby prostredníctvom Bitcoinu v každom obchode, ale takisto aj využitie geotermálnej, vulkanickej či sopečnej energie na ťažbu Bitcoinu. No a zatiaľ čo sa v posledných týždňoch spomínal v spojení so Salvádorom najmä vývoj oficiálnej vládnej Bitcoin peňaženky Chivo, či platenie prostredníctvom Lightning Networku v Starbuckse či McDonalde, práce na novej mining farme sa evidentne posúvali míľovými krokmi napred.

Iba pred troma dňami zverejnil na svojom Twitteri Nayib Bukele krátke video, v ktorom bolo jasne viditeľné, ako do geotermálnej elektrárne vstupuje kamión s vládnym nápisom. Ten mal mať v sebe množstvo mining vybavenia, ktoré malo byť následne zapájané. Nayib Bukele k tomu dal aj stručný popis so slovami: "Prvé kroky..."

No a tieto kroky viedli evidentne ku ďalším, keďže už dnes sa opäť na prezidentovom Twitter účte objavili nové informácie o tom, ako sa tento projekt vyvinul ďalej.
LaGeo, ako sa oficiálne volá geotermálna elektráreň v ktorej sa má daný Bitcoin ťažiť, by tak už mala postupne byť v prevádzke a je tak aj jasné, že Salvádor pomaly začne s ťažbou najväčšej kryptomeny prostredníctvom vulkanickej energie. Aktuálne ide o jeden z prvých počinov tohto typu, pričom si Nayib Bukele plne uvedomuje, že pokiaľ bude úspešný, tak môže byť veľmi nápomocný pre Bitcoin.