10 najznámejších spoločností, ktoré implementuju Blockchain technológiu

27.04.2019

MasterCard

Táto soločnosť má patentovaných až 30 patentov spojených s blockchainom, ktoré súvisia s platbami. Mastercard sa zaujíma o vývoj svojho vlastného blockchainu. Bitcoin a iné kryptomeny sú decentralizované avšak VISA a Mastercard sú súkromné spoločnosti.

Overstock

Overstock je veľký podporovateľ blockchainu a dáva možnosť svojím zákazníkom platiť cez túto kryptomenu Bitcoin. Táto spoločnosť predáva nábytok, dekorácie a ostatné produkty na bývanie.

Huawei

Čínska spoločnosť taktiež podporuje blockachain technológiu Začína ju implementovať do jeho mobilného priemyslu a znižuje riziká a pripadne podvody.

FedEx

FedEx je jedna z najznámejších prepravavných firiem s hodnotou niekoľko miliárd dolárov. FedEx sa zameria na bezpečnosť, sledovanie zásielok a doručenie zásielok s technológiou blockchain.

Burger King Rusko

Burger King je taktiež známa spoločnosť, ktorá má pobočky s rýchlim občerstením takmer po celom svete.

KIK

KIK je jeden z najväčších online chatov, ktorí využíva viac ako 300 miliónov používateľov. KIK mal aj svoje ICO, ktoré vytvorili v roku 2017. Tento token má aj svoju mobilnú aplikáciu, ktorá rieši platby bez poplatkov.

Microsoft

Microsoft ako jeden z mála veľkých spoločností začal používať blockchain technológiu medzi prvými. Platby Bitcoinom začal akceptovať už v roku 2014, keď kryptomeny poznalo veľmi málo ľudí. Bill Gates využíva blockchain aj na mnohé charitatívne organizácie. Microsoft začína používať aj distribuovaný ledger.

Walmart

Walmart a 9 podobných spoločností spolupracuje s IBM s cieľom vytvoriť Blockchain na sledovanie dodávok jedla. Blockchain testuje od roku 2016. Používanie týchto inovácií, možu zlepšiť kapacity, znížiť risky...

IBM

IBM je jeden z lídrov digitálnych peňazí, ktorý sa pohybuje v blockchain sfére už dlhšiu dobu. Najmä vďaka Hyperledgeru táto spoločnosť vytvára vlastnú decentralizovanú infraštruktúru a zaviesť chýtre kontrakty. List partnerov IBM je dlhý a zahrňa mnoho korporácií a bánk.

Bank of Amerika

Bank of America má 9 blockchain licencií a zaujíma sa o implementovanie tejto technológie do svojej platformy. s cieľom zlepšiť rýchlosť transakcií. Spolu s XRP tokenom môže táto banka ale aj ostatné ušetriť miliardy dolárov na transakčných poplatkoch.