#3 Krypto vzdelávanie - Čo sú Altcoiny a koľko ich aktuálne existuje?

14.12.2019

Mnohí Krypto nadšenci a investori investujú do Bitcoinu a Altcoinov. Slovo Altcoiny znamená Alternatívne coiny tj. Alternatívne meny Bitcoinu. Prvý Altcoin, v krypto svete č vznikol bol Litecoin a ten vznikol z Bitcoinu. Litecoin si ponechal podobnú štruktúru a funguje veľmi podobne, ako Bitcoin a aj preto sa volá digitálne striebro. 

Časom keď popularita Bitcoinu začala narastať tak začali vznikať desiatky, neskôr stovky no teraz už stovky altcoinov. Podľa stránky coinmarketcap.com kde sú aktuálne ceny kryptomien, grafy, informácie kde sa obchodujú je možné vidieť, že k dnešnému dňu 14. December 2019 je na trhu už takmer 5000 altcoinov, presnejšie 4931. Veľké množstvo altcoinov dlhú dobu neprežije a nemá veľký potenciál. 

Na trhu je niekoľko altcoinov, ktoré predstavujú revolúciu v platení v rôznych finančných oblastiach. Sú altcoiny, ktoré dokážu už v tejto dobe zvládať aj niekoľko tisíc platieb za sekundu, ba aj milión. 

Potenciál rastu altcoinov je veľmi pravdepodobný, keďže popularita kryptomien vo svete narastá. V čase písania článku celý krypto trh sa pohyboval na hodnote 196 miliárd dolárov no altcoiny tvorili kapitalizáciu 67 miliárd dolárov. V roku 2013 kapitalizácia altcoino bola 70miliónov. Maximálnu hodnotu dosahovali Altcoiny koncom roka 2017 a začiatkom roku 2018, a to 550 miliárd dolárov. 

Potenciál rastu altcoinov je vysoko pravdepodobný v najbližších rokoch.