4 dôvody prečo investovať do Bitcoinu

13.10.2019

Bitcoin je už 10 rokov najväčšia a najznámejšia kryptomena na trhu a svoju dominanciu si pravdepodobne udrží aj v budúcnosti. Na krk jej v minulosti išiel Litecoin, Ripple alebo Ethereum no nepodarilo sa im ju predbehnúť v kapitalizácií. 

4 dôvody prečo mať Bitcoin vo svojom porfóliu: 

1. Tieto komodity a investície by mali v blízkej dobe rásť. V rebríčku sú aj komodity ako Zlato, Striebro, Diamanty, Bitcoin, umelecké diela a drahé kamene. 

2. Bitcoin nieje zatiaľ naviazaný na tradičný finančný trh. V prípade kríze keď sklesne SaP index, klesnú nehnuteľnosti alebo sa soraví nejaká manipulácia na trhu zo zlatom alebo podobne. Bitcoin môže udržať svoju hodnotu v prípade nejakej negatívnej udalosti na trhu prípadne môže aj rásť.

3. Strah z množstva limitovaného množstva Bitcoinu. Bitcoin má vopred stanovené množstvo Bcoinov, ktoré bude mať v budúcnosti. Vopred je stanovené množstvo 21 miliónov BTC. V prípade halvingov sa cena doteraz niekoľko znásobovala. 

4. Narastajúca adaptácia. Mnohé veľké spoločnosti a internetové obchody začínajú akceptovať Bitcoiny a iné kryptomeny. Toto je veľmi pozitívna správa pre trh.Výhodu je aj Lighting Network, čo umožňuje obrovské množstvo transakcií za sekundu v Bitcoin sieti.