Abu Dhabi národná ropná spoločnosť a IBM ohlásili úspešné otestovanie blokchain zásobovacieho systémového reťazca.

10.12.2018

Abu Dhabi národná ropná spoločnosť a IBM ohlásili úspešné otestovanie zásobovacieho systémového reťazca.

Z nedávneho oznámenia ohľadom odstúpenia z organizácie krajín vyvažajúcich ropu (OPEC) sa krajina pripravuje na nové technológie.

Abu Dhabi národná ropná spoločnosť ADNOC, oznámila že úspešné otestovala blockchain na systém zásobovanie reťazca.

ADNOC je šátotom vlastnená spoločnosť, ktorá sídli v Spojených Arabských Emirátov. Táto spoločnosť je v krajine hlavným spracúvateľom ropy a zemného plynu. Denná produkcia ropy je okolo 3-och miliónov barelov.

Ich cieľom je vytvoriť platformu, ktorá bude sledovať množstvá a cenové hodnoty každej transakcii.

Tento projekt bol vyvinutý so spoločnosťou IBM a nedávno bol predstavený v Londýne Abdul Nasser Al Mughairbi manažérom ADNOC. Na summite s nadšením povedal:

Toto môže byť prvá blockchain aplikácia v produkcii ropy a plyne.

Al Mughairb hovoril aj o mnohých výhodách tejto technológií a predstavil ju detailnejšie, ako ovplyvní aktuálnu situáciu a povedal:

Výrazne to zníži naše prevádzkové náklady a odstráni časovo náročné procesy, posilníme náš marketing a obchod ohľadom našich produktov, čím vytvoríme dlhodbú udržateľnú cenu.

Ako vidíme aj v mnohých odvetviach technológií sa blockchain začína implementovať. V tomto bohatom štáte majú mnohé blockchain technológie potenciál, už v Novembri testovali projekt KYC (Know Your Customer) poznaj svojho zákazníka.

Nestability na trhoch aj v iných štátoch prebudia vlády, aby konali a našli udržateľné riešenie. Blockchain technológia im bude v tom pomáhať. Je to dobrá správa pre krypto priemysel ako celok.