Adopcia v El Salvádore ide plnou čiarou vpred

20.10.2021

Aj tieto čísla tak naznačujú, že prvotná rezistencia zo strany občanov, s ktorou sa Bitcoin stretol, by mohla pomaly opadnúť. Samozrejme, že nie každému tento zákon vyhovuje, avšak treba si uvedomiť, že občania (nie obchodníci) nie sú nijako nútení Bitcoin používať. Treba mať preto na pamäti, že tí, ktorí ho už teraz používajú, tak robia preto, že v tom vidia nejakú pridanú hodnotu, ktorá môže byť akákoľvek. Od jednoduchších či lacnejších transakcií, až po výhody ako rôzne zľavy či vouchre, ktoré sú s využívaním Bitcoinu v krajine aktuálne spojené.

Aktuálne by malo Chivo peňaženku, ktorá sa vo veľa prípadoch berie ako metrika adopcie v Salvádore, používať viac ako 2 milióny ľudí, čím už teraz predbehla všetky finančné či bankové inštitúcie v krajine. Aj touto jednoduchou metrikou tak musí byť všetkým jasné, že Bitcoin naozaj podporuje "financial inclusion" a umožňuje množstvu ľudí, ktorí nemali prístup ku tradičnému finančnému svetu, aby sa do neho konečne zaradili prostredníctvom kryptomien.

Extrémne tlačenie peňazí bolo určite dôvodom, prečo sa dostali peniaze aj do projektov ako Dogecoin či Shiba Inu. Niekoľko rôznych stimulačných šekov, ktoré sme mohli vidieť napríklad v USA, pomohli k ročnému rastu príjmu domácnosti. To je vidno okrem USA napríklad aj v krajinách ako Kanada či G7 krajiny. Priemerná domácnosť si totižto v posledných...

Jednoduchá odpoveď na túto otázku asi neexistuje. Nikto totižto nemôže s určitosťou vedieť, čo spôsobilo rast práve tohto prinajmenšom zaujímavého subsektora v kryptomenovom svete. Pokiaľ sa ale človek podrobne pozrie na to, čo sa v poslednom roku udialo, tak sa určite dajú nájsť dôvody či faktory, ktoré mohli rast memecoinov podporiť.

Posledný rok priniesol niekoľko trendov, ktoré sme mohli vidieť v kryptomenovom svete. Prvé mesiace sa svet sústredil najmä na decentralizované financie (DeFi). Následne bola počas leta pozornosť zameraná najmä na non-fungible tokens (NFT), aby sa po oznámení Marka Zuckerberga všetko zmenilo a ľudia sa začali pozerať len na metaverse.

Kryptomenová komunita si za posledný rok zvykla na to, že raz za čas nájde na Twitteri Elona Muska tweet, ktorý či už nápadne alebo menej nápadne shilluje projekty ako Dogecoin či Shiba Inu. Iba pred pár dňami sme napríklad videli na jeho profile tweet, ktorý hovoril o tom, že Tesla pracuje na merchi spojenom s Dogecoinom. Aj napriek tomu sa...

Skúseným používateľov navyše kryptomeny ponúkajú extrémne veľa možností, ako svoje prostriedky zhodnocovať v digitálnom svete. Môžu využívať trading, staking, mining a zapojiť sa do množstva ďalších príležitostí, ktoré toto odvetvie ponúka každému. Vo svete navyše vzniká množstvo nových kryptomenových projektov, pri ktorých v prípade ich úspechu...

Stellar je podobný ako väčšina decentralizovaných platobných technológií. Sieť funguje prostredníctvom decentralizovaných serverov s distribuovanou knihou, ktorá sa aktualizuje každých 2 až 5 sekúnd medzi všetkými uzlami. Najvýznamnejší rozlišovací faktor medzi Stellar a Bitcoinom je jeho konsenzus protokol.