Adopcia v El Salvádore ide plnou čiarou vpred

20.10.2021

Aj tieto čísla tak naznačujú, že prvotná rezistencia zo strany občanov, s ktorou sa Bitcoin stretol, by mohla pomaly opadnúť. Samozrejme, že nie každému tento zákon vyhovuje, avšak treba si uvedomiť, že občania (nie obchodníci) nie sú nijako nútení Bitcoin používať. Treba mať preto na pamäti, že tí, ktorí ho už teraz používajú, tak robia preto, že v tom vidia nejakú pridanú hodnotu, ktorá môže byť akákoľvek. Od jednoduchších či lacnejších transakcií, až po výhody ako rôzne zľavy či vouchre, ktoré sú s využívaním Bitcoinu v krajine aktuálne spojené.

Aktuálne by malo Chivo peňaženku, ktorá sa vo veľa prípadoch berie ako metrika adopcie v Salvádore, používať viac ako 2 milióny ľudí, čím už teraz predbehla všetky finančné či bankové inštitúcie v krajine. Aj touto jednoduchou metrikou tak musí byť všetkým jasné, že Bitcoin naozaj podporuje "financial inclusion" a umožňuje množstvu ľudí, ktorí nemali prístup ku tradičnému finančnému svetu, aby sa do neho konečne zaradili prostredníctvom kryptomien.

V poslednej dobe zažívame mnohé situácie napríklad ako je vysoká inflácia, európska kríza, problémy s dodávateľským reťazcom no celkový počet vlastníkov kryptomien sa zvýšil v roku 2022 o 39 % z 306 miliónov na 425 000 000 majiteľov.

V prípade, zakúpenia kryptomenien začnete mať zvyčajne otázku, ako bezpečne uschovať svoje kryptomeny, aby o ne neprišlo. Medzi najbezpečnejšie uschovanie kryptomien patrí Bitcoin trezor alebo Ledger. Na trhu sú
Krypto burzy fungujú celú dobu online a sú náchylné na útok alebo hacky. Už mnoho krát sa stalo, že Bitcoiny alebo iné kryptomeny boli...