Aj banky chcú mať dohľad nad Kryptomenami

30.10.2021

V oficiálnych stanoviskách nájdeme vyjadrenia, ktoré sa točia okolo uspokojovania potrieb zákazníkov v oblasti finančných služieb. Banky chcú zabezpečiť všetko, od bezpečnostných schránok, až po virtuálne trezory a prispieť tak k ochrane najcennejších aktív klientov, medzi ktoré pre milióny Američanov už patria aj kryptomeny.

Zdá sa vám, že tieto snahy sú do značnej miery v rozpore s tým, čo nás učia kryptomeny? Je to skutočne tak a každý, kto kryptomenám rozumie vie, že ich skutočná hodnota pramení v odpútaní sa od tradičného finančného systému. Z rôznych prieskumov však vyplýva, že pre mnoho ľudí je držanie a správa kryptomien stále španielskou dedinou a často sa boja, že o svoje prostriedky prídu v dôsledku vlastnej chyby. Práve pre túto skupinu budú spomínané služby bánk pravdepodobne zaujímavé. Určite sa nejedná o ideálny spôsob úschovy digitálnych aktív, ale môže výrazne dopomôcť adopcii kryptomien a priviesť na tento trh nový kapitál.

Asi najkontroverznejšou alebo minimálne najchaotickejšou časťou zákona je vyjadrenie o "zakázaní privátnych kryptomien." Nikde však ale nie je konkrétne napísané, čo privátne kryptomeny majú predstavovať. Či ide o anonymné kryptomeny ako Monero či Zcash, ktorým sa v kryptomenovej komunite často hovorí ako "privátnym kryptomenám." Alebo má ísť o...

Compound spája veriteľov a dlžníkov pomocou kombinácie inteligentných zmlúv fungujúcich na Ethereu a úroky platené v kryptomene.

Compound je systém fungujúci na Ethereu, ktorého cieľom je podnietiť distribuovanú sieť počítačov k prevádzke tradičného peňažného trhu.
Jeden z protokolov decentralizovaných financií (DeFi), využíva na poskytovanie tejto služby viacero kryptomenových aktív, čo umožňuje poskytovať pôžičky bez finančného sprostredkovateľa, akým je napríklad banka.
...

Aj napriek pozitívnym vyjadreniam zakladateľa a CEO najznámejšej indickej kryptomenovej burzy, kritikov na daný návrh zákona sa nájde dosť. A to dokonca aj z vlastných radov. Napríklad Priyanka Chaturverdi, indická politička, povedala, že tento krok môže byť pre Indiu hotovou katastrofou. Podľa jej slov by sa tak stalo najmä kvôli tomu, že by sa...

A opäť tu máme túto tému. O zákaze kryptomien v Indii sa hovorí už takmer celý rok, avšak ku žiadnym konkrétnym krokom ešte zatiaľ nedošlo a to aj napriek tomu, že to dlho vyzeralo, že táto situácia v daný "ban" už povedie. To sa ale naopak nestalo, no a keďže sa návrh zákona s názvom "The Cryptocurrency and Regulation...