Aj banky chcú mať dohľad nad Kryptomenami

30.10.2021

V oficiálnych stanoviskách nájdeme vyjadrenia, ktoré sa točia okolo uspokojovania potrieb zákazníkov v oblasti finančných služieb. Banky chcú zabezpečiť všetko, od bezpečnostných schránok, až po virtuálne trezory a prispieť tak k ochrane najcennejších aktív klientov, medzi ktoré pre milióny Američanov už patria aj kryptomeny.

Zdá sa vám, že tieto snahy sú do značnej miery v rozpore s tým, čo nás učia kryptomeny? Je to skutočne tak a každý, kto kryptomenám rozumie vie, že ich skutočná hodnota pramení v odpútaní sa od tradičného finančného systému. Z rôznych prieskumov však vyplýva, že pre mnoho ľudí je držanie a správa kryptomien stále španielskou dedinou a často sa boja, že o svoje prostriedky prídu v dôsledku vlastnej chyby. Práve pre túto skupinu budú spomínané služby bánk pravdepodobne zaujímavé. Určite sa nejedná o ideálny spôsob úschovy digitálnych aktív, ale môže výrazne dopomôcť adopcii kryptomien a priviesť na tento trh nový kapitál.

Krypto burzy fungujú celú dobu online a sú náchylné na útok alebo hacky. Už mnoho krát sa stalo, že Bitcoiny alebo iné kryptomeny boli ukradnuté z búz. V poslednej dobe sa taktiež stretávame s veľkým množstvom takýchto útokov a následných odcudzení kryptomien.