Aj Visa nezastavuje a stále rieši Kryptomeny, tentoraz adaptáciu v Brazílii

13.09.2021

Už sme si asi zvykli, že pokiaľ príde nejaká správa od spoločnosti Mastercard, musí byť vydaná aj nejaká správa od spoločnosti Visa, keďže tieto dve firmy predstavujú extrémnu konkurenciu. Tento týždeň ale vyšla prvá správa práve od spoločnosti Visa, ktorá zverejnila, že bude v Brazílii testovať implementáciu platieb prostredníctvom kryptomien na čele s Bitcoinom. Podľa vyjadrení predstaviteľov tejto spoločnosti, by malo dôjsť ku testovaniu platieb prostredníctvom Bitcoinu v Brazílii už čoskoro.

Zatiaľ by sa tak ale malo stať iba v Brazílii, pričom nie je jasné kedy presne by k tomuto kroku vôbec malo dôjsť, keďže nebol ku nemu zverejnený žiadny časový plán. Isté je zatiaľ iba to, že sa v Južnej Amerike Visa snaží skúšať funkčnosť, užívateľnosť či implementovateľnosť kryptomien hneď na niekoľkých frontoch.

Visa má napríklad pracovať so spoločnosťami ako Zro Bank, Alterbank či Rippio na vytvorení novej kryptomenovej karty. Takisto sa má pozerať aj na rôzne B2B (business-to-business) služby spojené s blockchainom, pričom má dokonca pracovať aj na vytvorení svojich vlastných riešení v tomto sektore. Tie by mohli poskytovať spoločnosťami možnosti na to, aby medzi sebou fungovali iba za pomoci smart kontraktov, čím by sa napríklad zvýšila transparentnosť medzi dodávateľmi a poskytovateľmi služieb.