Ako funguje jadro blockchainu PolkaDot?

16.10.2021

Jedná sa vlastne o blockchainy, ktoré sú špecializované na vykonávanie určitých úloh pre konkrétne projekty a sú integrované v sieťach Polkadot a Kusama. Môžeme si ich predstaviť ako blockchainy, ktoré fungujú pod hlavným chainom, označovanom aj ako Relay Chain. Ten je považovaný za "srdce" sietí Polkadot a Kusama. Parachainy môžu byť prispôsobené prakticky na akýkoľvek prípad použitia a využívajú aj to, že prostredníctvom hlavného chainu bezproblémovo komunikujú s celým ekosystémom.

Na Kusame už bolo uskutočnených niekoľko úspešných aukcií a aktuálne tak na tomto chaine evidujeme celkovo 12 živých parachainov. Vývojárskym tímom sa podarilo vykonať na parachainoch aj niektoré upgrady (bez nutnosti forku) a spracovali niekoľko miliónov transakcií. Do aukcií na Kusame vstúpilo do hry prostredníctvom crowdloans aj 2,4 milióna KSM (natívny token siete) z viac ako 49 000 jedinečných adries, čo jasne svedčí o veľkom záujme komunity pri spúšťaní parachainov.

V poslednej dobe zažívame mnohé situácie napríklad ako je vysoká inflácia, európska kríza, problémy s dodávateľským reťazcom no celkový počet vlastníkov kryptomien sa zvýšil v roku 2022 o 39 % z 306 miliónov na 425 000 000 majiteľov.

V prípade, zakúpenia kryptomenien začnete mať zvyčajne otázku, ako bezpečne uschovať svoje kryptomeny, aby o ne neprišlo. Medzi najbezpečnejšie uschovanie kryptomien patrí Bitcoin trezor alebo Ledger. Na trhu sú
Krypto burzy fungujú celú dobu online a sú náchylné na útok alebo hacky. Už mnoho krát sa stalo, že Bitcoiny alebo iné kryptomeny boli...