Ako funguje Staking tokenu Harmony One

20.02.2022

Harmony ponúka malú prekážku vstupu pre nových overovateľov a delegátov v sieti. Validátori sú povinní zamknúť minimálne 10 000 ONE tokenov. Validátory sú uzly používané na potvrdenie transakcií a overenie blokov na blockchaine Harmony.

Na druhej strane, delegáti sú používatelia, ktorí sa chcú zapojiť do siete bez toho, aby spustili úplný uzol. Delegáti delegujú svoj ONE tokeno vybranému overovateľovi a získajú za to určité percento blokových odmien. Delegáti požadujú minimálny vklad 1 000 tokenov.

Uzly validátorov sú náhodne priradené k jednému zo štyroch fragmentov. Epochy trvajú približne 18 hodín, počas ktorých reťazec Beacon vytvára stanovený počet blokov. Na hlavnej sieti Harmony je epocha 32 768 blokov v reťazci Beacon (Shard 0). To pomáha pri overovaní časovej pečiatky pri spracovaní viacerých shards súčasne.

Staking odmeny

Odmeny sa líšia v závislosti od percentuálneho podielu stakingu účastníka na ONE tokenoch. Tie sa môže pohybovať od 9 % APY za 95 % zamknutých tokenov používateľa až po 150 % APY za 5 % držania tokenov. Zamknuté ONE tokeny podliehajú odomykaciemu obdobiu približne každých šesť dní.

Všetci zlí aktéri, ktorí uvidia transakcie s dvojitým podpisom, dostanú dvojité zníženie svojho podielu a budú odstránení zo siete. Tokeny ONE sa spália pri každej transakcii. Okrem toho je spálených aj 50 % ONE tokenov, ktoré sa stanú trestom zlého aktéra v sieti.


V prípade, zakúpenia kryptomenien začnete mať zvyčajne otázku, ako bezpečne uschovať svoje kryptomeny, aby o ne neprišlo. Medzi najbezpečnejšie uschovanie kryptomien patrí Bitcoin trezor alebo Ledger. Na trhu sú
Krypto burzy fungujú celú dobu online a sú náchylné na útok alebo hacky. Už mnoho krát sa stalo, že Bitcoiny alebo iné kryptomeny boli...

Krypto trh zažíva obrovský výplach svojej hodnoty, čo môžme kľudne považovať za manipuláciu s cenou Kryptomien. Bitcoin, Ethereum nemajú žiadne problémy a ich ekosystémy fungujú v poriadku. Problémy majú aktuálne niektoré krypto burzy ktoré vo svojích finančných súvahach majú väčšie záväzky ako svoje aktíva prípadne aktíva všetkých investorov danej...

Najväčšia hodnota peňazí sa nachádza v Nehnuteľnostiach, Akciách, Dlhopisoch.... Tu je ich veľký prehľad:

Nehnuteľnosti s celkovou kapitalizáciou 326 biliónov dolárov dominujú celému trhu.
2. miesto patrí Dlhu ktorý atakuje astronomické hodnoty a to niečo málo cez 300 biliónov dolárov
Akcie sú v objeme 56 biliónov dolárov, pričom v aktuálnej dobe ich...