Ako najľahšie odhaliť podvodní mobilnú aplikáciu

27.08.2021

Tieto aplikácie majú často niekoľko spoločných znakov, ktoré vám umožnia ich identifikáciu. Hlavným je lákanie používateľov na zárobok formou "nič nerobiť a zarobiť". Väčšinou stačí urobiť základný prieskum prostredníctvom Googlu a mnoho vám povedia najmä recenzie od skutočných používateľov. Vždy si dôkladne preštudujte hodnotenia aplikácie, ktorú sa chystáte stiahnuť do svojho zariadenia. Pozornosť venujte najmä zlým hodnoteniam (s 1 hviezdičkou), nakoľko pre podvodníkov nie je zložité rýchlo získať množstvo falošných pozitívnych hodnotení. Toto je základná rada prakticky pre všetko.
 Pri aplikáciách, ktoré ponúkajú cloud mining pomôže nasledujúca rada a samozrejme platí aj predošlá. Ak od vás aplikácia požaduje zadanie BTC adresy, skúste zadať neplatnú. Ak ju systém aplikácie akceptuje, znamená to, že podvodníci sa neunúvali ani s tým, aby ich aplikácia preverovala základné parametre a bude teda s najväčšou pravdepodobnosťou škodlivá.

Množstvo platforiem sa snaží bojovať za online priestor, ktorý čo najaktívnejšie potláča výskyt rôznorodých podvodov. Google len nedávno zmenil svoje pravidlá pre uverejňovanie reklám spojených s kryptomenami a spoločnosti, ktoré chcú podobné reklamy inzerovať musia prejsť pomerne prísnou kontrolou. Rovnako známou je aj zmena obchodných podmienok platformy TikTok, ktorá úplne zakázala krypto reklamy. Najlepšou a zároveň najprísnejšou kontrolou by ste však mali byť vy sami. V budúcnosti si tak ušetríte množstvo problémov a predídete možno aj zbytočnej strate digitálneho bohatstva.