Ako sa bude vyvíjať situácia zo zákonom Infrastructure Bill v blízkej dobe? Plus jeho vplyv na krypto 

17.08.2021

Infrastructure Bill bol v utorok oficiálne schválený Senátom v pomere 69 - 30, pričom senátor Mike Rounds sa hlasovania zdržal. Znamená to tak, že aktuálne sa posunul do House of Representatives návrh v jeho pôvodnom znení, ktoré vo veľkom znevýhodňuje kryptomeny.

Napriek tomu, že ešte nemusí byť všetkému koniec, tak podľa mnohých je v aktuálnej situácii na pridanie akéhokoľvek dodatku s čistejším jazykom ohľadom kryptomien už neskoro. Šanca by síce ešte mala byť práve v House of Representatives, kde by sa mal zákon objaviť na programe približne koncom septembra, avšak očakáva sa, že príde ku jeho schváleniu v pôvodnom znení, aby sa celý proces "zbytočne nenaťahoval."

Aj tak sa ale zdá, že si zatiaľ z toho nikto nejako extrémne neláme hlavu. Samozrejme, že ide najmä o USA, čiže z celosvetového hľadiska by sa kryptomenám nič extra nestalo. Maximálne môže prísť ku opätovnému sťahovaniu nielen minerov, ale takisto aj iných kryptomenových biznisov preč z Ameriky.

Okrem toho je ale ešte dosť ďaleko ku oficiálnemu uvedeniu tohto zákona do reality. To by sa mohlo stať najskôr v roku 2023 a teda o viac ako 15 mesiacov. A to ako všetci dobre vieme, je v kryptomenovom svete priam celá večnosť. Hoci je teda Infrastructure Bill jedným z najviac očakávaných zákonov spojených s kryptomenami, jeho skutočný dopad na kryptosvet môže byť úplne odlišný, ako sa môže teraz zdať.