Amazon hľadá kryptomenové talenty a odborníkov na Blockchain

30.07.2021

Dohady o vstupe jednej z najväčších spoločností sveta do kryptomien sa vystupňovali minulý týždeň, kedy práve Amazon zverejnil hneď niekoľko pracovných ponúk, ktoré boli zamerané na kryptomeny a blockchain. Tá najpodstatnejšia z nich, Digital Currency and Blockchain Product Lead je určená pre niekoho, kto má hĺbkové porozumenie kryptomien, blockchainu, digitálnych mien centrálnych bánk a rôznych ďalších sektorov.

Okrem toho má ísť o človeka, ktorý by bol schopný viesť prerod Amazonu najmä z pohľadu finančnej budúcnosti a pomôcť tejto spoločnosti pri prepojení s rôznymi modernými digitálnymi platobnými systémami. Pomôcť by mu v tom mal celý tím kryptomenových či blockchainových odborníkov, ktorých Amazon taktiež hľadá. Celkovo bolo aktuálne pridaných na stránku Amazonu viac ako 70 pozícii, ktoré sú nejakou formou prepojené na kryptomeny či blockchain.

Aj práve kvôli týmto otvoreným pracovným pozíciám sa preto v kryptomenovom svete začalo špekulovať, že by čoskoro Amazon mohol do kryptomien investovať, začať ich používať, či dokonca vytvoriť vlastnú