Bankári si myslia že digitálny dolár bude mať veľkú popularitu

26.09.2021

Loretta Mester taktiež potvrdila, že aktuálna pandémia určite pomohla k tomu, aby sa začalo na digitálnom doláre pracovať viac. V jej oficiálnom prejave, ktorý sa odohral ešte 23.septembra na Chicago Payments Symposium podotkla, že COVID-19 citeľne ovplyvnil platobný sektor, v ktorom musí prísť ku výrazným zmenám.

"Rozšírenie COVID-19 zvýšilo závislosť biznisov a jednotlivcov na digitálnych službách a rýchlemu spojeniu, keďže množstvo zamestnancov začalo pracovať z domovov a spotrebitelia sa obrátili na online shopping."

Okrem toho si Loretta Mester myslí, že pokiaľ chce byť americký dolár stále stabilnou a odolnou menou voči ostatným národným menám, musí urýchlene prísť k potrebným investíciám do vývoja digitálneho doláru. Ako však sama opísala, tak v aktuálnej situácii nie je možné, aby došlo ku verdiktu o tom, ako bude digitálny dolár skutočne fungovať, keďže sa pracuje na veľkom množstve odlišných scenárov a možností toho, ako by sa mohla takáto CBDC (Central Bank Digital Currency - digitálna mena centrálnej banky) používať.

Najväčšia hodnota peňazí sa nachádza v Nehnuteľnostiach, Akciách, Dlhopisoch.... Tu je ich veľký prehľad:

Nehnuteľnosti s celkovou kapitalizáciou 326 biliónov dolárov dominujú celému trhu.
2. miesto patrí Dlhu ktorý atakuje astronomické hodnoty a to niečo málo cez 300 biliónov dolárov
Akcie sú v objeme 56 biliónov dolárov, pričom v aktuálnej dobe ich...

Popularita Krypto Stakingu za posledné dva roky sa posunula o veľký krok vpred. Kryptomenový staking znamená že, pri držaní kryptomien na peňaženke alebo burze dostanete odmenu vo forme určitého percenta ktorí sa líši od danej kryptomeny a platformy kde je Kryptomena umiestnená. Preto prinášame prehľad tých najväčších Krypto providerov na trhu.