Banky zlyhali no nahradiť ich majú digitálne meny centrálnych bánk

08.08.2021

Asi najzaujímavejšie komentáre z pohľadu kryptomenovej komunity, dala Elizabeth Warren počas svojho krátkeho vystúpenia pre CNBC Squawk Box v interview s Andrewom Sorkinom. Okrem iného sa na situáciu spojenú s aktuálnym finančným svetom pozerá takto:

"Môžeme vidieť enormné zlyhanie zo strany veľkých bánk, ktoré sa nedokázali poriadne dostať ku spotrebiteľom v krajine. Digitálne meny a hlavne digitálne meny centrálnych bánk by mohli priniesť odpoveď."

Vyjadrenia o tom, že veľké banky stále nepomohli s vyriešením situácie tých, ktorí patria do kategórie "unbanked" či "underbanked" sú určite na mieste. Aj napriek tomu, že tento problém nie je v USA až tak kritický, najmä v Afrike či menej vyvinutých štátoch Južnej Ameriky či Ázie je tento problém stále extrémny. Problémom to je ale určite aj v USA, čo nemôže nikto poprieť a preto je jasné, že sa aj táto senátorka snaží na daný problém upozorniť a vyriešiť ho. Jej návrh riešenia sa ale kryptomenovým nadšencom ale určite pozdávať nebude.

Senátorka Warren totižto v posledných rozhovoroch či svojich prejavoch hneď niekoľkokrát spomenula najmä benefity CBDC a možnosti či spôsoby, akými by mohli tieto nové digitálne meny pomôcť práve s danou problematikou. Keďže však CBDC vyzdvihuje, tak sa rovnako musí uistiť aj o tom, že jasne oddelí kryptomeny od digitálnych mien, čo spravila viac "okato."

"Nechcem čakať na to, ako veľké množstvo ľudí, veľké množstvo najmä malých traderov, príde úplne o všetky svoje peniaze."

Rovnako tiež už klasicky prirovnala kryptomeny ku drogám, na ktorých sa snažila vysvetliť dôvody, prečo je lepšie, aby boli kryptomeny oveľa prísnejšie regulované a ako to môže pomôcť ku ich adopcií. To, že extrémna regulácia zo strany štátnych orgánov nikdy nebola cieľom kryptomenových podporovateľov či fanúšikov už asi nie je argument, ktorý by ju vedel presvedčiť.