Bitcoin adaptácia v Brazílii

09.10.2021

Ako ale môžete už z predošlej sekcie vidieť, tak finálnych informácii o tomto zákone nie je ani zďaleka dostatok. Po prvé, zákon ako taký síce schválený bol, ale do platnosti ešte uvedený nebol. Na to bude potrebné ešte jedno hlasovanie, ktoré by sa malo síce udiať v najbližších dňoch, avšak dovtedy platí, že situácia v krajine je vo vzťahu ku kryptomenám stále nemenná.

Po druhé, Aureo Ribeira vyjadril zatiaľ iba svoje pocity a túžby. To, že by rád videl ľudí v krajine platiť prostredníctvom Bitcoinu za akékoľvek produkty ešte neznamená, že sa tak má aj skutočne stať. Aj my na Slovensku a v Čechách by sme určite radi privítali túto možnosť, avšak to ešte neznamená, že sa nám splní.

Avšak čo je najpodstatnejšie, tak daný zákon dokonca nemá o Bitcoine ako legálnom platidle ani len hovoriť. Informácie o tom, že by sa na základe schválenia tohto zákonu Bitcoin mal stať legálnym platidlom sa zatiaľ zdajú byť zavádzajúce. Tento zákon má totižto riešiť iba regulácii kryptomenového sektora či virtuálnych mien. Až po jeho schválení by sa následne mohla vytvoriť nová legislatíva či zákony na to, aby sa adopcia Bitcoinu skutočne mohla udiať.