Bitcoin ETF tlačí cenu nahor

24.10.2021

Určite novinka o ktorej ste toho počuli viac ako dosť. Aj my sme sa jej koniec koncov venovali v tomto článku ešte minulý týždeň, keď nebolo vôbec isté, či príde ku schváleniu toho investičného nástroja. Teraz už vieme nielen to, že schválené boli, a hneď niekoľko z nich, ale takisto aj to, že toto rozhodnutie bolo uvítané s veľkým nadšením.

O tom svedčí napríklad fakt, že prvé schválené Bitcoin Futures ETF od spoločnosti ProShares, ktoré sú obchodované pod tickerom BITO na burze NYSE, za menej ako 2 dni dosiahlo kapitalizáciu viac ako 1 miliardy dolárov v AUM. Ide o rekordnú rýchlosť, akou sa novootvorené ETF dostalo na túto sumu, pričom predošlý rekord malo zlato (čo vôbec nie je prekvapivé). ETF fond s tickerom GLD, ktorý predstavoval prvá ETF tejto komodity, potreboval na vyzbieranie podobnej sumy približne 3 dni, pričom sa tak stalo ešte v roku 2004.

Záujem o obchodovanie Bitcoinu, aj keď prostredníctvom tohto finančného nástroja, je určite vidno. Aj takýto dopyt môže tlačiť cenu Bitcoinu nahor. Navyše, iba včera boli schválené ďalšie Bitcoin Futures ETF od spoločnosti VanEck, ktoré sa začnú obchodovať zajtra. Je viac ako pravdepodobné, že sa budú tešiť rovnakému úspechu, ako to bolo pri ETF spoločnosti ProShares a tak sa môže tlak na cenu BTC ešte zvýrazniť.

V poslednej dobe zažívame mnohé situácie napríklad ako je vysoká inflácia, európska kríza, problémy s dodávateľským reťazcom no celkový počet vlastníkov kryptomien sa zvýšil v roku 2022 o 39 % z 306 miliónov na 425 000 000 majiteľov.

V prípade, zakúpenia kryptomenien začnete mať zvyčajne otázku, ako bezpečne uschovať svoje kryptomeny, aby o ne neprišlo. Medzi najbezpečnejšie uschovanie kryptomien patrí Bitcoin trezor alebo Ledger. Na trhu sú
Krypto burzy fungujú celú dobu online a sú náchylné na útok alebo hacky. Už mnoho krát sa stalo, že Bitcoiny alebo iné kryptomeny boli...