BITCOIN opäť PADÁ! po predaji BTC Nemeckou vládou za 900 miliónov dolárov

09.07.2024

Bitcoin (BTC) zažil v pondelok popoludní v Európe prudký pokles, keď nemecká vláda presunula aktíva v hodnote viac ako 900 miliónov dolárov zo svojich bitcoinových držieb, ukazujú údaje z blockchainu.

Podľa dátovej platformy blockchainu Arkham Intelligence, bitcoinové peňaženky označené ako patriace nemeckej vláde presunuli celkovo približne 16 309 BTC v niekoľkých dávkach na externé adresy, vrátane kryptomenových búrz Bitstamp, Kraken a Coinbase a market makerov Flow Traders a Cumberland DRW.

Vývoj Ceny Bitcoinu

Cena bitcoinu klesla na 55 000 dolárov krátko po poslednej skupine blockchainových transakcií v celkovom objeme 8 700 BTC. Následne sa zotavila na mierne nad 56 000 dolárov, stále však bola o 1,2 % nižšia za posledných 24 hodín.

Tento cenový pohyb nasledoval po minulotýždňovom poklese na najnižšiu cenu od februára. Trhoví pozorovatelia poukazujú na masívne zásoby, ktoré sa dostávajú na trh počas relatívne tichého a nízkoobjemového letného obdobia, pričom nemecké a americké vlády zjavne predávajú zabavené aktíva práve v čase, keď krachujúca kryptomenová burza Mt. Gox začína vyplácať náhrady.

Pokračujúci Predaj zo Strany Nemeckej Vlády

S poslednými prevodmi je nemecká vláda už viac než v polovici svojho predajného cyklu, pričom jej držby sa znížili na 23 788 BTC v hodnote 1,3 miliardy dolárov zo 50 000 BTC od začiatku predaja minulý mesiac, podľa údajov Arkham.

Peňaženky spojené s nemeckou vládou stále držia približne 23 788 bitcoinov, čo znamená, že už predali viac ako polovicu svojich zabavených aktív. Tieto kroky vlády majú výrazný dopad na trh, ktorý už trpí nízkou likviditou a zvýšeným predajným tlakom.


Pokračujúci predaj zabavených bitcoinov nemeckou vládou pridáva ďalší tlak na už tak zraniteľný trh s kryptomenami. Ako sa situácia vyvíja, investori budú pozorne sledovať ďalšie kroky vlád a ich dopad na cenu bitcoinu. Trh s kryptomenami sa bude musieť vyrovnať s týmito masívnymi prevodmi, ktoré môžu ovplyvniť cenu a volatilitu BTC v nasledujúcich týždňoch.