BITCOIN už v roku 2022 môže byť zákonným platidlom v 5-tich krajinách sveta

19.10.2021

Aj hrozby spojené s tvrdými reguláciami kryptomien, alebo dokonca s ich úplným zákazom však postupne blednú. Podľa tvrdenia CEO burzy BitMex by sme mohli už čoskoro Bitcoin vidieť ako zákonné platidlo až v piatich krajinách. Túto monetárnu revolúciu na úrovni štátov odštartoval nedávno Salvádor, ktorému sa investovanie do Bitcoinu za posledných pár týždňov určite vyplatilo. Takmer okamžite po tomto kroku sa začalo špekulovať o tom, ktorá krajina ich bude nasledovať ako ďalšia.

Medzi štáty, o ktoré by sa mohlo jednať radíme najmä rôzne rozvojové krajiny. Dobrým príkladom je Venezuela, ktorú trápi obrovská úroveň inflácie. Ceny tovarov tam rastú doslova v rozsahu dní a práve v tejto situácii by mohol Bitcoin predstavovať ideálne riešenie. V skutočnosti je tam adopcia BTC už teraz na tak vysokej úrovni, že jeho prijatie za zákonné pravidlo je pravdepodobne iba otázkou času. Ďalším problémom, s ktorým často bojujú obyvatelia týchto krajín je nedostatočná finančná infraštruktúra a nedostupnosť bankových služieb. Bitcoin by im mohol pomerne jednoducho priniesť možnosti, o ktorých aktuálne títo ľudia iba snívajú. Kryptomeny nám všetkým ponúkajú širokú škálu možností a je len na jednotlivcoch, či po týchto riešeniach siahnu samostatne, alebo počkajú, kým sa o adopciu začnú zaujímať predstavitelia ich krajiny.

Asi najkontroverznejšou alebo minimálne najchaotickejšou časťou zákona je vyjadrenie o "zakázaní privátnych kryptomien." Nikde však ale nie je konkrétne napísané, čo privátne kryptomeny majú predstavovať. Či ide o anonymné kryptomeny ako Monero či Zcash, ktorým sa v kryptomenovej komunite často hovorí ako "privátnym kryptomenám." Alebo má ísť o...

Compound spája veriteľov a dlžníkov pomocou kombinácie inteligentných zmlúv fungujúcich na Ethereu a úroky platené v kryptomene.

Compound je systém fungujúci na Ethereu, ktorého cieľom je podnietiť distribuovanú sieť počítačov k prevádzke tradičného peňažného trhu.
Jeden z protokolov decentralizovaných financií (DeFi), využíva na poskytovanie tejto služby viacero kryptomenových aktív, čo umožňuje poskytovať pôžičky bez finančného sprostredkovateľa, akým je napríklad banka.
...

Aj napriek pozitívnym vyjadreniam zakladateľa a CEO najznámejšej indickej kryptomenovej burzy, kritikov na daný návrh zákona sa nájde dosť. A to dokonca aj z vlastných radov. Napríklad Priyanka Chaturverdi, indická politička, povedala, že tento krok môže byť pre Indiu hotovou katastrofou. Podľa jej slov by sa tak stalo najmä kvôli tomu, že by sa...

A opäť tu máme túto tému. O zákaze kryptomien v Indii sa hovorí už takmer celý rok, avšak ku žiadnym konkrétnym krokom ešte zatiaľ nedošlo a to aj napriek tomu, že to dlho vyzeralo, že táto situácia v daný "ban" už povedie. To sa ale naopak nestalo, no a keďže sa návrh zákona s názvom "The Cryptocurrency and Regulation...