Bude Bitcoin ako tringelt na Twitteri

09.09.2021
Zatiaľ čo sa Jack Dorsey v minulosti už niekoľkokrát vyjadril, že by mu nerobili problém, ak by sa Bitcoinom dalo platiť na Twitteri, tak bola táto možnosť a jeho vyjadrenia po väčšinou vnímané skôr asi ako zbožné priania či prejav náklonnosti Bitcoinu. Avšak najnovšie správy od vývojára Alessandra Paluzziho a rovnako aj správy zo spravodajskej stránky MacRumors poukazujú na to, že sa takéhoto kroku pravdepodobne dočkáme.

 Podľa oboch zdrojov sa totižto v najnovších beta verziách a nových úpravách Twitteru pre iOS nachádzajú aj možnosti na platbu prostredníctvom Bitcoinu, ktorá by bola v umožnená v sekcií "Tip Jar" (nádoba na prepitné). Tak by sa mala volať jedna z nových funkcionalít, v ktorej by mohli čitatelia podporovať priamo tvorcov obsahu prostredníctvom prepitného, ktoré by vedeli odoslať priamo na Twitteri. Zatiaľ čo sa pôvodne zdalo, že by sa tak malo dať iba prostredníctvom aplikácie Cash App, PayPalu či Venma, aktuálne to vyzerá tak, že do daných možností sa zmestí aj Bitcoin.

Presné detaily toho, ako by mala táto možnosť fungovať zatiaľ známe nie sú, avšak podľa niektorých sa dá očakávať, že sa Twitter bude snažiť najmä o implementáciu platieb prostredníctvom Lightning Networku. Aj napriek tomu, že táto možnosť je pre niektorých pomerne pokročilá, tak Twitter má v pláne pripraviť sériu videí, ktoré majú ľudí vzdelať nielen o tom, ako používať Lightning Network, ale takisto aj o tom, čo je to Bitcoin, ako ho používať či bezpečne držať a to napríklad aj na konkrétnych príkladoch walletiek ako custodial peňaženky Zap, Breez či Phoenix, či non-custodial peňaženky ako Strike, Blue Wallet či Wallet of Satoshi.