Bude krypto burze Coinbase stačiť na súvahe 500 miliónov dolárov?

22.08.2021

Podľa tohto oficiálneho oznámenia, ktoré bolo zverejnené iba dnes, sa má Coinbase pripravovať na nákup kryptomien v hodnote viac ako 500 miliónov dolárov. Tie má následne pridať na svoju súvahu. Tento krok malo odsúhlasiť aj celé vedenie. O tejto novinke informovala nielen CFO danej spoločnosti, Alesia Haas, ale takisto aj jej CEO, Brian Armstrong. Ten sa na svojom Twitteri vyjadril nasledovne.

"Iba pred malým momentom sme dostali povolenie od vedenia na nákup kryptomien na našu súvahu v hodnote viac ako 500 miliónov dolárov, ktoré pridáme ku tým, ktoré už vlastníme. Navyše budeme pridávať približne 10% z našich profitov do kryptomien. Očakávam, že s dospievaním kryptomenového ekosystému bude toto číslo rásť."

Tak zneli slová Briana Armstronga, ktorý sa ale nevyjadril, aké kryptomeny konkrétne by sa na súvahu tejto burzy mali dostať. To upresnila viac až práve Alesia Haas, ktorá v danom blog príspevku napísala, že Coinbase sa stane prvou verejne obchodovanou spoločnosťou, ktorá bude mať na svojej súvahe Ethereum, proof-of-stake kryptomeny, DeFi tokeny či množstvo iných digitálnych kryptomenových aktív. Z toho sa tak jednoznačne dá vyčítať, že Coinbase nepridá na svoju súvahu iba Bitcoin, ale takisto aj množstvo iných, oveľa "exotickejších" kryptomien. Ich zoznam je ale na teraz neznámy.