Burza Binance palila svoje coiny no s cenou to nepohlo, Prečo?

22.07.2021
Napriek tomu, že pre Binance išlo o druhý najväčší burn mincí z pohľadu fiat hodnoty vôbec, tak cena nezareagovala. Najväčší token burn Binancu sme zažili v marci tohto roku, kedy boli spálené mince v hodnote 600 miliónov dolárov. Vtedy k tomu ale prispela najmä veľmi vysoká cena jednej BNB mince.

Tieto udalosti bývajú zväčša nasledované aspoň čiastočnou pumpou, keďže príde ku obmedzeniu ponuky a tým sa koncept vzácnosti stáva dominantnejší. To sa ale teraz nestalo pravdepodobne kvôli tomu, že okrem toho, že išlo o plánovaný a vopred oznámený burn, tak bola táto informácia už zahrnutá v cene.

Rovnako mohlo ale ku "ignoru" zo strany cenovej akcie prispieť aj to, že celkovo je aktuálne trh pomerne nudný a pumpy sú vidno iba sporadicky. Skôr naopak, ako nám ukazuje situácia aj dnes, trh má hlavne klesajúcu tendenciu a tak sa nikto nemôže čudovať, že takáto udalosť nejako extrémne nezaváži do vývoja cien ani tých najväčších kryptomien.

Pre držiteľov tejto mince ale ide z dlhodobého hľadiska o pozitívnu správu z dvoch dôvodov. Prvý je ten, že Binance sa drží svojho sľubu z whitepaperu a páli mince raz za štvrťrok. Druhý je samozrejme ten, že počet mincí celkovo klesá a tak sa tie, ktoré ľudia hodlujú, stávajú vzácnejšie.