Byť Bitcoin maximalista alebo Altcoiner?

20.02.2022

Pochopiteľne, že drvivá väčšina tejto debaty sa niesla v znamení "hádky" okolo Bitcoinu. Okolo toho, či je Bitcoin tá najlepšia možná investícia, technológia alebo dokonca budúcnosť nielen pre kryptomeny, ale aj pre svet. No a zatiaľ čo sa obe strany zhodli na tom, že Bitcoin je určite veľmi podstatný, tak BitBoy spomínal aj možnosti flippeningu či budúcnosti, ktorá sa môže točiť okolo Etherea.

Takýto názor samozrejme nijako nezarezonoval s Aleksom, ktorý tvrdil, že pokiaľ niekto nie je 100 % v Bitcoine, ale má tam aj iné shitcoiny, tak buď nechápe kryptomenám alebo sa snaží profitovať na hlúposti iných. No a práve profitovanie ako také bolo veľkou časťou debaty, keďže BitBoy vyčítal Aleksovi to, že na Bitcoine sa mu podarilo už extrémne zarobiť a tak nemusí riešiť jeho cenu. To ale podľa neho nie je situácia, v ktorej sa nachádza väčšina ľudí na planéte.
 Okrem iného sa napríklad ešte bavili aj o celkovej situácii vo svete a to najmä z hľadiska ekonomického dopadu covidu a tlačenia peňazí na budúcnosť. Obaja sa zhodli na tom, že aktuálny stav je neudržateľný a že skôr či neskôr príde ku kolapsu spoločnosti akú poznáme. No a zatiaľ čo Svetski si myslí, že práve Bitcoin môže byť jednou z najpodstatnejších technológii či sietí, ktorá môže pomôcť pri budovaní "paralelnej spoločnosti," BitBoy verí, že tam môže byť oveľa viac kryptomien, ktoré pomôžu ku zlepšeniu celkovej situácie vo svete.