Centrálna banka Kanady nevníma Kryptomeny ako risk

24.11.2021

S tým najpozitívnejšími výrokmi (vrámci možnosti) prišla Bank of Canada. Táto centrálna banka sa totižto prostredníctvom svojho guvernéra, Paula Beaudryho, vyjadrila, že podľa nej aktuálne kryptomeny nepredstavujú risk pre globálny finančný systém.

"Nie sme v bode, kedy by sme vnímali kryptomeny ako veľký risk pre ekonomiku, aj napriek tomu, že tento sektor pozorne sledujeme."

Paul Beaudry takisto ešte povedal, že práve vďaka tomu, že sa kryptomeny snažia vytvárať vlastný finančný svet či systém, sú na toľko vzdialené od toho aktuálneho, že ho neohrozujú. Rovnako povedal, že napríklad Bitcoin je aktuálne stále vnímaný ako špekulácia a nie platobná možnosť, čo len potvrdzuje fakt, že tieto digitálne aktíva zatiaľ nemajú vplyv na stabilitu svetovej ekonomiky.

Na druhú stranu ale Beaudry poukázal na to, že sa v kryptomenovom svete nájde sektor, ktorý veľmi blízko sledujú všetky popredné centrálne banky či rôzni regulátori. Týmto sektorom sú stablecoiny.

Krypto burzy fungujú celú dobu online a sú náchylné na útok alebo hacky. Už mnoho krát sa stalo, že Bitcoiny alebo iné kryptomeny boli ukradnuté z búz. V poslednej dobe sa taktiež stretávame s veľkým množstvom takýchto útokov a následných odcudzení kryptomien.