Centrálna banka Kuby chce implementovať kryptomeny

02.09.2021

Podľa oficiálnych správ priamo z danej krajiny sa má Kuba aktívne zaujímať o to, ako zahrnúť kryptomeny do svojej infraštruktúry. Vyjadrenia centrálnej banky tejto krajiny naznačujú, že boli k tomuto kroku z časti dotlačený najmä kvôli prehnaným reštrikciám a sankciám zo strany predošlého amerického prezidenta, Donalda Trumpa.

Podľa odhadov niektorých popredných politikov Kuby dokonca prišla táto krajina kvôli daným reštrikciám o viac ako 20 miliárd dolárov. Aj preto sa má aktuálne Kuba, ktorá je rovnako ako Salvádor, vo veľkom závislá na americkom doláre, pozerať po možnostiach, ako zlúčiť súčasný finančný systém s tým kryptomenovým.
Niekoľko rôznych návrhov napríklad hovorí o tom, že by mali byť v krajine poskytované oficiálne licencie pre biznisy spojené s kryptomenovým svetom. Rovnako ako v Salvádore by ale aj v tejto krajine mohlo dôjsť k tomu, že by sa z kryptomien (pravdepodobne hlavne Bitcoinu) stalo oficiálne platidlo v krajine. To by malo pre technologicky pomerne pokročilé obyvateľstvo byť krokom vpred nielen z hľadiska finančnej slobody, ale takisto aj z hľadiska vytvorenia väčšej nezávislosti od USA.a