Centrálne banky majú rôzne názory na Kryptomeny a CBDC

02.09.2021
Iba za posledných pár dní vyšlo hneď niekoľko zaujímavých vyjadrení zo strany centrálnych bánk, či členov daných inštitúcii, na adresu kryptomien, digitálnych mien centrálnych bánk či budúcnosti týchto finančných nástrojov. Niekoľko z daných vyjadrení si ale protirečí a tak je celkom zaujímavé sa pozrieť na to, ako sa vyvíjajú názory v rôznych kútoch sveta.

 Do toho sa ale iba v posledných dňoch vyjadrila centrálna banka tohto štátu (RBI - Reserve Bank of India), že sa pokúsi výrazne pokročiť vo vývoji vlastnej CBDC - digitálneho rupee. Guvernér tejto banky, Shaktikanta Das sa vyjadril, že si myslí, že India má potenciál na to, aby do konca roka prišlo ku prvým testom danej digitálnej meny centrálnej banky.

Podľa oficiálnych správ priamo z danej krajiny sa má Kuba aktívne zaujímať o to, ako zahrnúť kryptomeny do svojej infraštruktúry. Vyjadrenia centrálnej banky tejto krajiny naznačujú, že boli k tomuto kroku z časti dotlačený najmä kvôli prehnaným reštrikciám a sankciám zo strany predošlého amerického prezidenta, Donalda Trumpa.