Ceny Kryptomien môžu v blízkej dobe prekvapiť celý svet!

13.09.2021
Na začiatok je potrebné povedať, že sa jedná o štúdiu, ktorá pochádza od analytikov bankovej a finančnej spoločnosti, ktorej záujmy majú pravdepodobne dosť ďaleko od otvorenej podpory kryptomenového trhu, alebo konkrétnych kryptomien. Podľa analytikov britskej banky a ich novej správy by sa cena Bitcoinu mohla dostať do začiatku budúceho roka na 100 000 dolárov a dlhodobo až na úroveň 175 000 dolárov.

Napriek tomu, že BTC a ETH majú podľa ich názoru množstvo spoločných charakteristík, blockchain Ethereum ponúka niečo navyše. Ako najdôležitejšie identifikovali smart kontrakty, decentralizované autonómne organizácie (DAO), decentralizované financie (DeFi), nezameniteľné tokeny (NFT) a tiež mnoho počiatočných ponúk nových coinov (ICO). Investori podľa nich začínajú pomaly naplno chápať a oceňovať potenciál celej platformy.

V správe zdôrazňujú aj plánovaný prechod na Ethereum 2.0 a tento krok vnímajú ako evidentný záujem o zlepšenie environmentálnej stránky projektu. O dopadoch ťažby kryptomien sa vo svete rozpráva stále častejšie a preto sú podobné rozhodnutia aktuálne považované za správny smer uvažovania. Prechod zo systému Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS) je pritom naplánovaný už na prvý štvrťrok 2022.