Coinbase krypto burza vstupuje aj na Japonský trh

22.08.2021

Napriek tomu, že Coinbase patrí medzi najväčšie kryptomenové burzy vôbec, tak táto spoločnosť sa rozhodla danú pozíciu posilniť ešte viac. Pomôcť jej k tomu má spolupráca s Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), jednou z najväčších japonských bánk.

Tá má podľa dohody s burzou Coinbase umožniť danej inštitúcii prístup ku viac ako 40 miliónom používateľom tejto banky, ktorí tak budú mať oveľa jednoduchší prístup ku nákupu kryptomien práve prostredníctvom tejto spolupráce. Údajne by k tomu mal stačiť iba prístup ku MUFG Quick Deposit platforme, prostredníctvom ktorej by používatelia už priamo vedeli nakupovať krypto.  
 Prvé produkty či služby by pritom mohli byť poskytnuté už čoskoro, pričom má ísť najprv o 5 kryptomenových aktív podľa veľkosti objemu obchodovania. Následne by sa ale mali pridať aj "lokalizované verzie iných služieb," ako napríklad pokročilé obchodovanie pre inštitúcie prostredníctvom Coinbase.

Podľa vyjadrení burzy Coinbase ide pre túto spoločnosť o výborný krok. Japonsko opísala táto burza ako "jeden z prvých štátov ktorý podporuje kryptomeny a takisto aj jeden z najväčších kryptomenových trhov na svete podľa zobchodovaného objemu."