Dá sa na KRYPTOmenách ešte stále zarobiť?

27.12.2021

S týmto vyjadrením sa v rôznych obmenách stretávame pomerne často. Tvrdenie je založené na tom, že príležitosť zaujímavého zárobku tu bola v minulosti, ale v súčasnosti sa to už nevyplatí. Kryptomeny tu v prvom rade nie sú preto, aby urobili z každého milionára. Veľmi dobre to vystihuje jedna veta - do kryptomien nemusíte dať všetky svoje peniaze, ale iba tie, o ktoré nechcete prísť. Naráža na infláciu klasických FIAT mien, ktorá pomaly (ale isto) znižuje kúpnu silu vašich peňazí a aktuálne sa o nej hovorí takmer všade, nakoľko dosahuje rekordné úrovne. Kryptomeny teda neslúžia primárne na tvorbu zisku, ale na ochranu finančných prostriedkov pred fungovaním sveta tradičných financií.

Skúseným používateľov navyše kryptomeny ponúkajú extrémne veľa možností, ako svoje prostriedky zhodnocovať v digitálnom svete. Môžu využívať trading, staking, mining a zapojiť sa do množstva ďalších príležitostí, ktoré toto odvetvie ponúka každému. Vo svete navyše vzniká množstvo nových kryptomenových projektov, pri ktorých v prípade ich úspechu môžete získať za pomerne krátky čas stovky, či až tisíce percent. Tvrdiť preto v dnešnej dobe, že na kryptomenách sa už nedá zarobiť, je veľmi scestné a môže to hovoriť iba niekto, kto o fungovaní celého odvetvia nemá takmer žiadne informácie.

Krypto burzy fungujú celú dobu online a sú náchylné na útok alebo hacky. Už mnoho krát sa stalo, že Bitcoiny alebo iné kryptomeny boli ukradnuté z búz. V poslednej dobe sa taktiež stretávame s veľkým množstvom takýchto útokov a následných odcudzení kryptomien.