Do kryptomien vstupuje aj PIMCO

25.10.2021

Včera sme sa dozvedeli ešte jednu bullish správou. Tou je vstup spoločnosti PIMCO do kryptomien. Tá spravuje viac ako 2,2 bilióna dolárov pre svojich klientov, ktorými sú okrem iného aj centrálne banky, korporácie či penzijne fondy. CIO tejto spoločnosti, Daniel Ivascyn, sa v rozhovore pre CNBC vyjadril, že PIMCO bude pomalými krokmi vstupovať do tohto sveta, pričom nevylučuje, že by boli kryptomeny prostredníctvom tejto spoločnosti aj obchodované. Malo by sa tak stať vrámci ich stratégie, ktorá má najmä nasledovať zaujímavé trendy.

Okrem toho sa Daniel Ivascyn aj vyjadril, že si táto spoločnosť plne uvedomuje podstatu decentralizovaných financií a že pripúšťajú, že tento sektor by mohol ohroziť práve také spoločnosti, akou je PIMCO. Aj preto sa mali rozhodnúť viac otvoriť svoje dvere pre kryptomeny, ktoré sú evidentne viac a viac žiadané aj u takéhoto typu spoločností, čím samozrejme rastie nielen kredibilita tohto sveta, ale takisto aj veľkosť kapitálu, ktorý do neho môže pritiecť.

Krypto burzy fungujú celú dobu online a sú náchylné na útok alebo hacky. Už mnoho krát sa stalo, že Bitcoiny alebo iné kryptomeny boli ukradnuté z búz. V poslednej dobe sa taktiež stretávame s veľkým množstvom takýchto útokov a následných odcudzení kryptomien.