Do roku 2023 má KRYPTOMENY používať až 45% užívateľov

19.10.2021

Jedná sa o tvrdenie novej štúdie výskumného ústavu Capgemini, ktorá sa venuje informačným technológiám. Zamerali sa v nej na analýzu aktuálneho vývoja sveta platieb. Skupina expertov dôkladne prešla štatistiky od Banky pre medzinárodné platby, Európskej centrálnej banky, Medzinárodného menového fondu, Svetovej banky a ďalších centrálnych bánk. Ani zďaleka tak nemôžeme povedať, že by sa táto inštitúcia zameriavala výhradne na kryptomeny.

Za pomerne veľkú "dieru na trhu" označili obavy z vysokých transakčných poplatkov, ktoré sa týkajú najmä cezhraničných platieb. Treba tiež spomenúť, že objemy týchto platieb neustále rastú a nedá sa predpokladať, že do budúcna by sa mal tento trend nejak výrazne zmeniť. Práve to by mohlo predstavovať obrovskú výhodu pre odvetvie kryptomien, ktoré tieto problémy elegantne rieši.

V Capgemini tiež poznamenali, že v súčasnosti využíva kryptomeny na platby menej ako 10% spotrebiteľov. Zo štúdie však vyplýva, že toto číslo by mohlo v priebehu dvoch rokov narásť až na neuveriteľných 45%. Za lídrov adopcie krypto platieb označili kryptomenové kreditné karty, ktoré sú poháňané globálnymi iniciatívami veľkých hráčov, s cieľom vytvoriť fungujúci a výnosný ekosystém krypto platieb. Za faktor, ktorý by mohol tento proces výraznejšie pribrzdiť označili snahy niektorých štátov o prísne regulovanie krypto odvetvia.