Do roku 2023 má KRYPTOMENY používať až 45% užívateľov

19.10.2021

Jedná sa o tvrdenie novej štúdie výskumného ústavu Capgemini, ktorá sa venuje informačným technológiám. Zamerali sa v nej na analýzu aktuálneho vývoja sveta platieb. Skupina expertov dôkladne prešla štatistiky od Banky pre medzinárodné platby, Európskej centrálnej banky, Medzinárodného menového fondu, Svetovej banky a ďalších centrálnych bánk. Ani zďaleka tak nemôžeme povedať, že by sa táto inštitúcia zameriavala výhradne na kryptomeny.

Za pomerne veľkú "dieru na trhu" označili obavy z vysokých transakčných poplatkov, ktoré sa týkajú najmä cezhraničných platieb. Treba tiež spomenúť, že objemy týchto platieb neustále rastú a nedá sa predpokladať, že do budúcna by sa mal tento trend nejak výrazne zmeniť. Práve to by mohlo predstavovať obrovskú výhodu pre odvetvie kryptomien, ktoré tieto problémy elegantne rieši.

V Capgemini tiež poznamenali, že v súčasnosti využíva kryptomeny na platby menej ako 10% spotrebiteľov. Zo štúdie však vyplýva, že toto číslo by mohlo v priebehu dvoch rokov narásť až na neuveriteľných 45%. Za lídrov adopcie krypto platieb označili kryptomenové kreditné karty, ktoré sú poháňané globálnymi iniciatívami veľkých hráčov, s cieľom vytvoriť fungujúci a výnosný ekosystém krypto platieb. Za faktor, ktorý by mohol tento proces výraznejšie pribrzdiť označili snahy niektorých štátov o prísne regulovanie krypto odvetvia.

Asi najkontroverznejšou alebo minimálne najchaotickejšou časťou zákona je vyjadrenie o "zakázaní privátnych kryptomien." Nikde však ale nie je konkrétne napísané, čo privátne kryptomeny majú predstavovať. Či ide o anonymné kryptomeny ako Monero či Zcash, ktorým sa v kryptomenovej komunite často hovorí ako "privátnym kryptomenám." Alebo má ísť o...

Compound spája veriteľov a dlžníkov pomocou kombinácie inteligentných zmlúv fungujúcich na Ethereu a úroky platené v kryptomene.

Compound je systém fungujúci na Ethereu, ktorého cieľom je podnietiť distribuovanú sieť počítačov k prevádzke tradičného peňažného trhu.
Jeden z protokolov decentralizovaných financií (DeFi), využíva na poskytovanie tejto služby viacero kryptomenových aktív, čo umožňuje poskytovať pôžičky bez finančného sprostredkovateľa, akým je napríklad banka.
...

Aj napriek pozitívnym vyjadreniam zakladateľa a CEO najznámejšej indickej kryptomenovej burzy, kritikov na daný návrh zákona sa nájde dosť. A to dokonca aj z vlastných radov. Napríklad Priyanka Chaturverdi, indická politička, povedala, že tento krok môže byť pre Indiu hotovou katastrofou. Podľa jej slov by sa tak stalo najmä kvôli tomu, že by sa...

A opäť tu máme túto tému. O zákaze kryptomien v Indii sa hovorí už takmer celý rok, avšak ku žiadnym konkrétnym krokom ešte zatiaľ nedošlo a to aj napriek tomu, že to dlho vyzeralo, že táto situácia v daný "ban" už povedie. To sa ale naopak nestalo, no a keďže sa návrh zákona s názvom "The Cryptocurrency and Regulation...

A práve stablecoiny prilákali veľa pozornosti aj z iných končín. Konkrétne ide o Americkú Bankovú Komisiu, ktorá mala rozposlať rôzne požiadavky hlavným vydavateľom stablecoinov. Medzi nich patria aj také spoločnosti ako Coinbase, Gemini, Circle, Paxos či Binance alebo Tether.