Dogecoin alebo Shiba boli neuveriteľne populárne kryptomeny v roku 2021

10.01.2022

Extrémne tlačenie peňazí bolo určite dôvodom, prečo sa dostali peniaze aj do projektov ako Dogecoin či Shiba Inu. Niekoľko rôznych stimulačných šekov, ktoré sme mohli vidieť napríklad v USA, pomohli k ročnému rastu príjmu domácnosti. To je vidno okrem USA napríklad aj v krajinách ako Kanada či G7 krajiny. Priemerná domácnosť si totižto v posledných dvoch rokoch prilepšila aj napriek tomu, že ľudia často hovoria o prebiehajúcej finančnej kríze.

Práve unikátna kombinácia tlačenia peňazí, komunitného investovania a obchodovania s potrebou pre adrenalín, v kombinácii s jednoduchosťou, s akou sa do kryptomien investuje, určite prispela k tomu, že sa memecoinom darilo najmä tento rok. O tom sme sa mohli presvedčiť najmä pri projektoch ako Dogecoin či Shiba Inu, ktoré si predstavíme v nasledujúcom článku na túto tému.

Krypto burzy fungujú celú dobu online a sú náchylné na útok alebo hacky. Už mnoho krát sa stalo, že Bitcoiny alebo iné kryptomeny boli ukradnuté z búz. V poslednej dobe sa taktiež stretávame s veľkým množstvom takýchto útokov a následných odcudzení kryptomien.