Ethereum v tomto mesiaci čakajú 3 Hard Forky Classic Vision, Ethereum Nowa a najdôležitejší Constantinople

09.01.2019

Za posledný mesiac sa kapitalizácia 2. najznámejšej kryptomeny zdvojnásobila z 8 miliard na 16. miliárd amerických dolárov. Tento mesiac túto kryptomeny čakajú 3 Hard Forky:

1. Classic Vision

2. Ethereum Nowa

3. Constantinople

Vývojári sa rozhodli že spravia nové hard forky aby sa sieť mohla naďalej dopredu vyvíjať. Preto v tomto mesiaci Január nastanú až tri hardforky. Ciele vám vysvetlíme pri každom hard forku.

1. Ethereum Classic Vision hard fork
Sieť ETCV má priniesť mnoho výhod. Prvou bude možnosť ťažby aj na rôznych hardvérov. Vďaka softvéru budú ťažiari profitovať lebo náklady na ťažbu budú nižšie ako jeho zisk. Za sekundu dokáže spracovať až 10 tisíc transakcií namiesto 25, ktoré aktuálne zvláda Ethereum ETH.

2.Ethereum Nowa Hard Fork:
‌Tento hard fork má nastať 12. Januára a všetci držitelia dostanú jednu mincu ETN za ETH Ethereum. V treťom štvrťroku 2019 má spustiť decenralizovanú burzu a vlastnú messenger aplikáciu.
3. Ethereum Constantinople Hard Fork
Tento najočakavanejši Ethereum hard fork má nastať medzi 14. až 18. Januárom. Je to 2. fáza projektu Metropolis a jeho cieľ je zlepšiť kompletne celú sieť. Toto je tiež prechod z Proof of Work na Proof of Stake. Očakáva sa že celá sieť Ethereum bude značne rýchlejšia a menej nákladná na prevádzku.

Tieto 3 forky budú podporovať mnohé krypto burza, napríklad: Binance, Huobi, OKEx ...