FTX kolaps, BlockFi bez krypto aktív no s obrovskými záväzkami, AAX ázijská krypto burza bez prostriedkov. Ktorá KRYPTO Burza bude nasledovať? Veľký pozor na bezpečnosť v blízkej dobe!!!

29.11.2022
Krypto trh zažíva obrovský výplach svojej hodnoty, čo môžme kľudne považovať za manipuláciu s cenou Kryptomien. Bitcoin, Ethereum nemajú žiadne problémy a ich ekosystémy fungujú v poriadku. Problémy majú aktuálne niektoré krypto burzy ktoré vo svojích finančných súvahach majú väčšie záväzky ako svoje aktíva prípadne aktíva všetkých investorov danej burzy. História je plná krachov finančných búrz, bánk a v poslednej dobe aj bankrotov známych kryptomenovych búrz. Preto je veľmi dôležité dbať zvýšenú pozornosť na bezpečnosť svojich krypto aktív, najmä diverzifikáciou na krypto burzách a peňaženách, bezpečnejšich hardvérových peňaženie - Trezor One alebo Trezor T prípadné zariadeniach Ledger.

V poslednej dobe krypto trh zachvátila panika s krypto burzou FTX kedy sa stratili stovky miliárd dolárov, predtým obrovský problém zaznamenala platforma Celsius, pričom najznámejšia bola MT GOX kde  zmizlo niečo cez 600 000 bitcoinov. FTX ukradol svojím klientom okolo 70 000 btc a zanechal slzy v očiach svojích klientov ale aj penzijných fondoch.
Problémy s krypto burzami tu budú najďalej, preto je potrebné zvýšiť bezpečnosť nad svojimi kryptomenami a eliminovať možnosti krádeže alebo krachu krypto búrz.  

V poslednej dobe zažívame mnohé situácie napríklad ako je vysoká inflácia, európska kríza, problémy s dodávateľským reťazcom no celkový počet vlastníkov kryptomien sa zvýšil v roku 2022 o 39 % z 306 miliónov na 425 000 000 majiteľov.