Hedžových fondov ktoré vstupujú do Bitcoinu a Kryptomien narastá

10.08.2021
Či už sa informácie o tomto nákupe zo strany GoldenTree potvrdia alebo vyvrátia, hedžových fondov v kryptomenovom svete pribúda aj tak stále viac a viac. To potvrdzuje napríklad aj report od PwC, v ktorom sa uvádzalo, že 21 % hedžových fondov už investovalo do kryptomien, pričom až 85 % z nich chce investovať výrazne viac. Priemerná výška investície do Bitcoinu má zatiaľ byť na hranici 3 % z portfólia.

 Iný report zo spoločnosti Nickel Digital Asset Management sa zameral najmä na profesionálnych správcov portfólií, z ktorých až 82 % povedalo, že plánuje do kryptomien investovať najneskôr do roku 2023.

Tieto vyjadrenia potvrdzujú aj také správy, ako napríklad tá dnešná. Navyše, iba v posledných dňoch mal byť prejavený záujem o investovanie do kryptomien napríklad aj od investičného fondu Georga Sorosa, či od hedž fondu Point72, ktorý spravuje viac ako 22 miliárd dolárov v AUM. Postupný prílev takýchto veľkých investičných spoločností tak nielenže pomôže s novým objemom financií v kryptomenách, ale takisto pomôže aj s kredibilitou tohto trhu.