Južná a Latinská Amerika žije kryptomenami!

14.08.2021
Ako sa zdá, tak krajiny Južnej a Latinskej Ameriky nechcú nič s kryptomenami podceniť, pričom hneď niekoľko z nich má aktuálne veľmi progresívnych a proaktívnych politikov, ktorí sa evidentne snažia o to, aby bola táto nová trieda aktív zaradená do oficiálneho finančného systému. A to nehovoríme iba o Salvádore, kde ku tomuto kroku už samozrejme došlo


Skvelým príkladom idú politici aj v Mexiku, Brazílii, Kolumbii, Paname či Argentíne. Takmer každý jeden z týchto štátov má už politika či politikov, ktorí sa aktívne vyjadrujú o tom, že plánujú alebo už dokonca pracujú na návrhoch, ktoré by akýmkoľvek spôsobom zlegalizovali kryptomeny v daných krajinách. Používanie kryptomien v týchto končinách Zeme sa tak čoskoro môže stať nielen úplne normálnym, ale takisto aj bezpečným a legálnym.

 Prečitaj si aj toto: Podľa Mika Novogratza sa Ether môže stať aj najväčšou kryptomenou 

Posun Uruguaju v tomto vyzerá aktuálne naozaj nádejne, čo ale nie je žiadnym prekvapením. Táto krajina, aj napriek tomu, že svojou rozlohou či počtom obyvateľov nepatrí medzi veľmoci, určite patrí medzi kryptomenovo rozvinutejšie štáty. To dokazuje nielen vo svojej pokročilej FinTech infraštruktúre, ale takisto aj tým, že sa už dlhší čas zameriava na vlastný výskum spojený s CBDC, ktorý je už v pokročilom štádiu. Pokiaľ tak bude Uruguaj pokračovať týmto tempom, nie je vôbec vylúčené, že bude čoskoro patriť medzi kryptomenové veľmoci.