K akceptácii Bitcoinu pridá aj kryptomeny ako Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash a ďalšie spoločnosť AMC

21.09.2021
Približne začiatkom augusta sa Adam Aron, CEO spoločnosti AMC Entertainment vyjadril, že sa má AMC pozerať na možnosť, ako umožniť svojim používateľom platiť za produkty a služby poskytované touto spoločnosťou v Bitcoine. Z jeho vyjadrení bolo jasné, že sa pokúsi spraviť všetko preto, aby sa do konca roka dalo platiť Bitcoinom minimálne za online lístky.

 Sám Aron sa pritom vyjadril, že si je vedomý toho, že mladšie generácie kryptomeny určite zaujímajú a preto by im rád vyhovel a umožnil im platiť týmito digitálnym aktívami aj v kinách po celom svete. To navyše iba včera ešte potvrdil na svojom Twitteri, kde zanechal nasledujúci tweet.

"Fanúšikovia kryptomien: už asi viete, že AMC Theatres oznámilo, že plánuje akceptovať Bitcoin pri online platbách za lístok do konca roku 2021. Dnes vám ale môžem potvrdiť, že keď k tomu kroku príde, očakávame, že budeme schopní prijímať aj Ethereum Litecoin a Bitcoin Cash."

Tak sa Litecoin predsa dočkal tento týždeň aj správy o adopcii, ktorá nie je fake, ako tomu bolo v prípade Walmartu. Okrem Litecoinu sa tak ale evidentne bude dať platiť za lístky aj Ethereom či Bitcoin Cashom a to už do konca roka 2021.