K akceptácii Bitcoinu pridá aj kryptomeny ako Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash a ďalšie spoločnosť AMC

21.09.2021
Približne začiatkom augusta sa Adam Aron, CEO spoločnosti AMC Entertainment vyjadril, že sa má AMC pozerať na možnosť, ako umožniť svojim používateľom platiť za produkty a služby poskytované touto spoločnosťou v Bitcoine. Z jeho vyjadrení bolo jasné, že sa pokúsi spraviť všetko preto, aby sa do konca roka dalo platiť Bitcoinom minimálne za online lístky.

 Sám Aron sa pritom vyjadril, že si je vedomý toho, že mladšie generácie kryptomeny určite zaujímajú a preto by im rád vyhovel a umožnil im platiť týmito digitálnym aktívami aj v kinách po celom svete. To navyše iba včera ešte potvrdil na svojom Twitteri, kde zanechal nasledujúci tweet.

"Fanúšikovia kryptomien: už asi viete, že AMC Theatres oznámilo, že plánuje akceptovať Bitcoin pri online platbách za lístok do konca roku 2021. Dnes vám ale môžem potvrdiť, že keď k tomu kroku príde, očakávame, že budeme schopní prijímať aj Ethereum Litecoin a Bitcoin Cash."

Tak sa Litecoin predsa dočkal tento týždeň aj správy o adopcii, ktorá nie je fake, ako tomu bolo v prípade Walmartu. Okrem Litecoinu sa tak ale evidentne bude dať platiť za lístky aj Ethereom či Bitcoin Cashom a to už do konca roka 2021.

Asi najkontroverznejšou alebo minimálne najchaotickejšou časťou zákona je vyjadrenie o "zakázaní privátnych kryptomien." Nikde však ale nie je konkrétne napísané, čo privátne kryptomeny majú predstavovať. Či ide o anonymné kryptomeny ako Monero či Zcash, ktorým sa v kryptomenovej komunite často hovorí ako "privátnym kryptomenám." Alebo má ísť o...

Compound spája veriteľov a dlžníkov pomocou kombinácie inteligentných zmlúv fungujúcich na Ethereu a úroky platené v kryptomene.

Compound je systém fungujúci na Ethereu, ktorého cieľom je podnietiť distribuovanú sieť počítačov k prevádzke tradičného peňažného trhu.
Jeden z protokolov decentralizovaných financií (DeFi), využíva na poskytovanie tejto služby viacero kryptomenových aktív, čo umožňuje poskytovať pôžičky bez finančného sprostredkovateľa, akým je napríklad banka.
...

Aj napriek pozitívnym vyjadreniam zakladateľa a CEO najznámejšej indickej kryptomenovej burzy, kritikov na daný návrh zákona sa nájde dosť. A to dokonca aj z vlastných radov. Napríklad Priyanka Chaturverdi, indická politička, povedala, že tento krok môže byť pre Indiu hotovou katastrofou. Podľa jej slov by sa tak stalo najmä kvôli tomu, že by sa...

A opäť tu máme túto tému. O zákaze kryptomien v Indii sa hovorí už takmer celý rok, avšak ku žiadnym konkrétnym krokom ešte zatiaľ nedošlo a to aj napriek tomu, že to dlho vyzeralo, že táto situácia v daný "ban" už povedie. To sa ale naopak nestalo, no a keďže sa návrh zákona s názvom "The Cryptocurrency and Regulation...