Sú KRYPTOMENY ozaj zle?

20.02.2022

Skúseným používateľov navyše kryptomeny ponúkajú extrémne veľa možností, ako svoje prostriedky zhodnocovať v digitálnom svete. Môžu využívať trading, staking, mining a zapojiť sa do množstva ďalších príležitostí, ktoré toto odvetvie ponúka každému. Vo svete navyše vzniká množstvo nových kryptomenových projektov, pri ktorých v prípade ich úspechu môžete získať za pomerne krátky čas stovky, či až tisíce percent. Tvrdiť preto v dnešnej dobe, že na kryptomenách sa už nedá zarobiť, je veľmi scestné a môže to hovoriť iba niekto, kto o fungovaní celého odvetvia nemá takmer žiadne informácie.

Digitálne aktíva už zo svojej podstaty ponúkajú orgánom činným v trestnom konaní najdokonalejší záznam aktivity celej siete v podobe blockchainu. Legalizácia príjmov z trestnej činnosti a najmä ich prevod z kryptomien na FIAT peniaze je pre zločincov stále náročnejšia. To sa určite nedá povedať o hotovostných peniazoch, ktoré môže ktokoľvek využívať bez jediného záznamu o ich pohybe.

Krypto burzy fungujú celú dobu online a sú náchylné na útok alebo hacky. Už mnoho krát sa stalo, že Bitcoiny alebo iné kryptomeny boli ukradnuté z búz. V poslednej dobe sa taktiež stretávame s veľkým množstvom takýchto útokov a následných odcudzení kryptomien.