Kritikov Bitcoinu a Kryptomien v Indii je stále veľa

28.11.2021

Aj napriek pozitívnym vyjadreniam zakladateľa a CEO najznámejšej indickej kryptomenovej burzy, kritikov na daný návrh zákona sa nájde dosť. A to dokonca aj z vlastných radov. Napríklad Priyanka Chaturverdi, indická politička, povedala, že tento krok môže byť pre Indiu hotovou katastrofou. Podľa jej slov by sa tak stalo najmä kvôli tomu, že by sa India pripravila o možnosť byť súčasťou nového FinTech ekosystému.

Rahul Gaitnode napríklad tiež povedal, že verí, že daný návrh prejde ešte rozsiahlou úpravou. Tá by podľa neho mala zahŕňať najmä ochranu investorov, riešenie problémov s ilegálnymi transakciami, zdaňovanie kryptomenového príjmu a povzbudenie inovácie. Ako množstvo podnikateľov z tejto krajiny aj on tak víta regulovanie kryptomien, avšak upozorňuje na to, že by určite nebolo vhodné, aby prišlo iba ku bezhlavému celoplošnému zákazu.

Krypto burzy fungujú celú dobu online a sú náchylné na útok alebo hacky. Už mnoho krát sa stalo, že Bitcoiny alebo iné kryptomeny boli ukradnuté z búz. V poslednej dobe sa taktiež stretávame s veľkým množstvom takýchto útokov a následných odcudzení kryptomien.