Krypto 1.3.2021 - Ázia je v krypte najaktívnejšia, Počet nákupov Bitcoinu sa rapídne zvyšuje, Obchodovanie s kryptomenou Cardano na burzách dosahuje rekordy, Bitcoin cena je na hodnote 47 700 dolárov a dominancia BTC voči krypto trhu je niečo cez 60 perce

01.03.2021
Popularita kryptomeny Cardano v poslednej dobe rastie. Na krypto burzách je Cardano veľmi obľúbené a na väčšine známych krypto búrz obchodovanie práve dominuje.

Počet krypto nákupcov v poslednej dobe rastie. Bitcoin nakupujú mladí investori ale aj veľké inštitúcie a korporácie. V poslednej dobe o kúpu Bitcoin vo väčšom množstve prejavila aj firma Circle. Pri príklade na možnosť nákupu cez Circle mobilnú aplikáciu je Bitcoin dostupný pre ďalších približne milión nových investorov. 

Ázia dominuje v krypto svete čo sa týka popularity. Ázia kryptomeny priamo zbožňuje a s implementuje ich do svojej ekonomiky. V Ázii sa Bitcoin ťaží, hodluje, obchoduje a využíva sa v podnikaní. 

Bitcoin cena je aktuálne na hodnote 47 700 dolárov a posledné týždne mierne klesá na svojej cene. Bitcoin dominancia je na úrovni 60,4%.