Krypto 14.10.2020 - Proti projektu Libra je celá G7, Inštitúcie nakupujú Bitcoin ako aktívum, Kryptomena Ethereum 2.0 je takmer v závere svojho testovania, Podľa guvernéra centrálnej banky v UK je Bitcoin v bubline a jeho cena môže ísť dole

14.10.2020
Kryptomenový projekt libra stále nemá pozitívne ohlasy a je proti nemu už aj cela G7. Pri pohľade aj na regulácie tak vyzerá Libra ešte biednejšie.

Inštitúcie stále viac a viac sa tlačia do Bitcoinu ako stabilného úložiska hodnoty. Square a ďalšie veľké spoločnosti behom roku 2020 naakumulovali niečo okolo 600 tisíc Bitcoinov. 

Ethereum 2.0 je takmer na konci svojho testovania a je takmer hotový. Práve teraz sa testuje test zvaný Zinken. Po úspešnom testovaní ma Ethereum sa posunúť o veľký krok vpred. 

Guvernér centrálnej banky v Spojenom Kráľovstve negatívne vníma kryptomenu Bitcoin. Podľa neho je situácia s Bitcoinom alarmujúca a veľké množstvo investorov môže prísť o svoje peniaze. Podľa Andreja Bawliho je Bitcoin len na špekuláciu a nemá žiadnu vnútornú hodnotu. 

Veľke množstvo predstaviteľov centrálnych bánk vidí v kryptomenách a Bitcoine veľké nevýhody keďže táto technológia pre nich predstavuje nebezpečenstvo v odlive kapitálu to týchto aktív.