Krypto 29.11.2020 - Weiss rating si myslí že KRYPTO výjde ako víťaz po skončení korona krízi, Fonf Guggenmein ide investovať do Bitcoinu, Ukrajina pridáva do vzdelávanie aj sekciu o digitálnych aktívach, Nemecký minister financií chce digitálne euro

29.11.2020
Nemecký minister financií chce urýchliť vývoj digitálneho eura. Podľa neho hrozí v Európskej únii finančná kríza pričom pri zvládnutí má pomôcť práve digitálne euro. Slovenský ekonóm Juraj Karpiš nechápe význam digitálneho eura a myslí si že digitálne euro už existuje pričom ho prirovnáva k eurám v banke ktoré sú podľa neho taktiež digitálne. Papierovej meny je v obehu podľa Karpiša niečo okolo 8%.

Ukrajina pridáva do osnov vyučovania už aj tému o digitálnych aktívach a kryptomenách. Ukrajinský minister si myslí že prichádza veľká digitalizácia a preto sú tieto témy potrebné vo vzdelávaní pre možný ďalší chod krajiny v tejto oblasti. 
Fín Guggenmein ide investovať už aj do krypto aktív ale najmä do Bitcoinu. Fond spravuje kapitál v objeme 5 miliárd dolárov pričom do kryptomien dá najviac 10% týchto aktív. 

Weiss rating si myslí že Bitcoin čaká cesta hore na cene v blízkom aj dlhšom časovom horizonte. Fond si myslí že ani vakcína neprinesie nápravu a opravu vo finančnom svete.