Krypto 8.12.2020 - Microstrategy opäť investuje do Bitcoinu, teraz vkladá ďalších 400 miliónov dolárov, Blockchain sa môže používať aj na výber daní, Burza Bittrex ide tokenizovať akcie Google, Tesla, Amazon na svojej platforme, Čínsky digitálny Juan ....

08.12.2020
Microstrategy opäť investuje do Bitcoinu, aktuálne sa jedná o investíciu o objeme 400 miliónov dolárov. Spoločnosť Microstrategy v tejto chvíli drží 65000 dolárov a prikupuje do 25. Decembra 20 000 Btc.

V Thajsku sa bude technológia Blockchain využívať aj na výber daní. Blockchain dokáže efektívnejšie a rýchlejšie vyberať dane. O tejto technológií v Ázii rozmýšľajú aj susedné krajiny. 

Známa burza Bittrex, ktorá mala veľkú popularitu najmä v roku 2016 oznámila že bude mať v jej ponuke tokenizované akcie. Má sa jednať o akcie spoločnosti Tesla, Google, Facebook a neskôr môžu byť aj ďalšie. 

Čínsky digitálny Juan už je v obehu a aktuálne ho začínajú akceptovať najväčšie internetové obchody, benzinky a štátne orgány. Digitálne meny ostatných centrálnych bánk majú prísť v nasledujúcich mesiacoch. Digitálne euro v Európskej únii je aktuálne vo vývoji. Či bude mať úspech sa ešte ukáže. Veľké množstvo ekonómov nieje nadšená s novými digitálnymi menami centrálnych bánk.